Президент назвав ключові напрямки боротьби на фронті: Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Бахмут, Попасна та інші міста, де окупанти зосередили свій наступ.

До речі Очікую хороших новин вже наступного тижня, – Зеленський про постачання зброї

Чекаємо на хороші новини

Зеленський наголосив, що наша оборона тримається. Він подякував усім, хто витримує цей натиск окупантів. Президент запевнив, що працюють над посиленням захисту – постачання зброї. Однак дуже багато залежить від партнерів. Зокрема від їхньої готовності надати Україні все необхідне для захисту свободи.

Я очікую з цього приводу хороших новин вже наступного тижня,
– анонсував глава держави.

Новим терором Росія вже не залякає

Зеленський констатував, що сьогодні російська армія завдала абсолютно безглуздих, відверто варварських ударів по Сумщині.

"І що це дає? Українці Сумської області, як і будь-якої іншої області нашої держави, вже все зрозуміли про Росію. І новим терором вона нічого не зможе додати. І тим більше, не зможе залякати", – наголосив президент.

Він згадав і про обстріл Миколаєва, де загинула одна людина, а семеро були поранені. Снаряди влучили за 20 метрів від дитячого садочка – таких ворогів собі обирають загарбники.

Росію треба визнати державою-терористом

Український лідер вкотре нагадав світу, що потрібно нарешті визнати офіційно Росію державою-терористом, державою – спонсором тероризму. Це чесно і відображає ту щоденну реальність, яку окупанти створили в Україні і хочуть понести далі в Європу. Тому це має бути юридично закріплено.

Зеленський виступить на засідання Європейської Ради 30 – 31 травня. Саме про це він говоритиме – про терор, який став на сьогодні фактично єдиною формою дій російської держави щодо Європи. Цей терор можна побачити на землі в Україні, на енергетичному ринку всієї Європи, на продовольчому ринку світу.

Тому президент наголосив, що тільки разом ми зможемо зупинити таку політику такої держави.

Міжнародна підтримка

Також у зверненні до Європейської Ради Зеленський приділить необхідну увагу прогресу в розвитку нашої держави. Крім того, Зеленський наступного тижня продовжить звертатись до парламентів європейських країн. Буде і багато іншої міжнародної активності.

Сьогодні Зеленський поговорив з прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном. Зокрема, про оборонну підтримку, постачання пального в Україну, розблокування українських портів. Окремо обговорили і гарантії безпеки для України, мають активізувати роботу над ними.

Окупанти не випускають людей з Херсонщини

Зеленський розповів, з'явилось все більше інформації, що окупанти намагаються обмежити виїзд наших людей з тимчасово окупованих районів Херсонської області. Вони не дають жодних гуманітарних коридорів і закрили індивідуальний виїзд людей.

За переконанням президента, це прояв слабкості, оскільки ті, хто впевнений у своїй позиції, таких рішень точно не ухвалюють.

Вони намагаються взяти людей в заручники. Але Україна поверне все своє. Все. І це обовʼязково. І це лише питання часу,
– зазначив глава держави.

Він додав, що кожного дня цей час, час звільнення, скорочується. Українці для цього роблять все.

Дивіться вечірнє звернення Зеленського за 28 травня: