У зверненні Президент України підкреслив, що російські загарбники намагаються ще погіршити ситуацію, яку вони спричинили своїм екоцидом. Зеленський також розповів про ситуацію на фронті, повідомляє 24 Канал.

Дивіться також Зеленський провів важливу зустріч з українськими генералами

Порятунок людей затопленої Херсонщини

У зверненні Зеленський розповів про важкий візит на Херсонщину та Миколаївщину. Президент акцентував, що на всіх рівнях держави та місцевої влади працюють спецслужби, аби врятувати якомога більше людей з затоплених районів.

Евакуація триває. Всюди, де можемо витягнути людей із зони затоплення, робимо це. ДСНС, поліція, військові – молодці! Кожен і кожна, хто залучений, – я хочу вам подякувати!
– заявив він.

Після критики міжнародні організації долучилися до евакуації жителів Херсонської області, зокрема – Червоний Хрест. Президент окремо також подякував організаціям, волонтерам, компаніям, які реально долучилися до рятувальної операції. Відсутність міжнародних організацій на окупованих територіях Зеленський вважає самознищенням.

Він наголосив, що росіяни обстрілюють цивільне населення навіть під час евакуації із затоплених районів Херсона.

"Вони обстрілюють навіть точки евакуації, що є вже таким проявом зла, на яке, мабуть, жодні терористи у світі, окрім російських, не йшли", – підкреслив Зеленський.

Окрім того, росіяни кинули напризволяще людей на окупованих територіях. Другу добу на лівобережжі Херсонщини розширюється катастрофа, що є черговим актом тероризму. Зеленський акцентував, що зараз увесь світ бачить, що Росією насправді керують нелюди.

Ми маємо зробити разом із партнерами все, щоб світ довів, що вміє справлятись із такими катастрофами, із такими терористами,
– сказав він у зверненні.

Ситуація на фронті

Президент України повідомив, що постійно в комунікації з військовими – командувачами "Хортиця", "Таврія" та всіма, хто залучений на найбільш гарячих напрямках. Зеленський підкреслив, що на Донеччині тривають дуже жорстокі бої.

"Але є результат, і я вдячний усім, хто забезпечує цей результат! Бахмут – молодці. Крок за кроком. Дякую кожному нашому воїну! Авдіївка, Марʼїнка, увесь схід, ситуація на півдні, ситуація після підриву росіянами дамби нашої рідної Каховки – бачимо кожну деталь. Але озвучувати – не сьогодні", – підсумував звернення Зеленський.

Дивіться звернення Володимира Зеленського: відео