Український лідер має невдовзі приземлитися у паризькому аеропорту Орлі. Зеленський має прибути до Єлисейського палацу для вечері з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

Дивіться також Королівський прийом, зброя, санкції: все, що відомо про історичний візит Зеленського до Британії

Зеленський зустрінеться з Макроном і Шольцом

Інформація про те, що Зеленський зустрінеться з Макроном і Шольцом, з'явилася у ЗМІ ще вдень 8 лютого. Спершу повідомлялося, що президент України зустрінеться у Парижі тільки з Макроном.

Та згодом ЗМІ повідомили, що Олаф Шольц теж вирушив у Францію. Відтак, у Парижі відбудеться тристороння зустріч за участі лідерів України, Франції та Німеччини.

Також слід звернути увагу, що після Парижа президент України може відвідати Брюссель. За даними ЗМІ, Зеленський, ймовірно, виступить у Європейському парламенті. Також глава держави має відвідати Європейську раду.

Зеленський здійснив другий закордонний візит

  • У середу, 8 лютого, Володимир Зеленський вдруге після 24 лютого 2022 року здійснив закордонний візит. До цього президент України наприкінці 2022 року відвідував США.
  • Цього разу український лідер здійснив візит у Велику Британію. У Лондоні президент зустрівся з британським прем'єром Ріші Сунаком. Також Зеленський вперше провів зустріч з Королем Чарльзом ІІІ.
  • Український президент виступив у британському парламенті. Він передав спікеру шолом українського льотчика та попросив Британію передати нашим військовим сучасні літаки.
  • Ріші Сунак не виключив передачу Україні літаків. Він попросив главу Міноборони Бена Уоллеса дослідити, які літаки Велика Британія може надати Україні. Також Сунак заявив, що невдовзі британські танки надійдуть в Україну.
  • У Британії Зеленський і Сунак зустрілися з українськими військовими, які тренуються на танках Challenger 2.