Обмеження проти компаній та людей ввели на 3 роки. Відповідний указ глава держави підписав 23 липня.

Читайте також Кримінального авторитета із санкційного списку РНБО видворили з України

Проти яких компаній ввели санкції

  • Wildberries (представництво в Україні, Росії, Польщі, Вірменії, Білорусі, Киргизстані, Казахстані). Їхні сайти будуть заблоковані на території нашої держави.
  • "Центру офіційного представництва Донецької народної республіки у Франції",
  • "Асоціації представництва Донецької народної республіки у Франції".
  • "Асоціації Франція – Крим".

Так, їхні активи заблокували. Вони не можуть виводити капітал за межі України, використовувати телекомунікаційні мережі тощо.

У санкційному списку фізичних осіб опинилися 6 людей, пов'язаних з цими компанія та організаціями.

Найбагатша жінка Росії під санкціями

Обмеження запровадили проти власниці Wildberries Тетяни Бакальчук і її чоловіка. Бакальчук – найбагатша жінка Росії. Її статки оцінюють у 13,1 мільярда доларів, пише Forbes.

Що відомо про Wildberries

Російський онлайн-ритейлер Wildberries відкрив свій інтернет-магазин на території України у вересні 2020 року. Українці обурилися тим, що асортименті були товари із зображеннями президента країни-агресора Володимира Путіна, а також одяг із символікою, яка в Україні заборонена. Крім того, на просторах магазину був одяг з диктатором СРСР Йосипом Сталіним, цитатами про могутність Росії тощо.

Ще тоді міністр культури Олександр Ткаченко пропонував ввести санкції проти онлайн-сервісів, які торгують контентом російського виробництва.

Згодом Wildberries зганьбився недолугим перекладом українського сайту, де російське слово "брак", тобто недоліки товару переклали як "шлюб".