Під час зустрічі лідери держав предметно обговорили актуальні питання двосторонньої взаємодії. Зеленський підкреслив, що наразі держави роблять все необхідне для розбудови дружніх і тісних взаємин.

Цікаво Війна на два фронти: чи зможе Росія напасти на Молдову без сухопутного коридору

Яка мета зустрічі

Під час перемовин український лідер також відзначив важливість солідарності Молдови з народом України в умовах повномасштабної війни з Росією.

Майя Санду зустрілась з Зеленським: дивіться відео

Крім того, глава держави поінформував Санду про ситуацію на фронті.

Президентка Молдови відвідала Київ / Фото ОП

Окрему увагу приділили питанню створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, а також перспективам руху наших держав шляхом європейської інтеграції,
– повідомив Зеленський.

Під час зустрічі президент відзначив спільне досягнення в інфраструктурі – сполучення Одеської області та півдня Молдови новим залізничним коридором зі спільним прикордонним і митним контролем.

Союзники України відвідали Бучу

  • Цього ж дня, у річницю деокупації Бучі, в Україну прибули глава уряду Словаччини Едуард Гегер, прем'єр Словенії Роберт Голоб, прем'єр Хорватії Андрей Пленкович та президентка Молдови Майя Санду.
  • Політики здійснили візит до церкви Святого Апостола Андрія Первозванного, де минулого року знайшли масові поховання мешканців Бучі, яких убили російські окупаційні війська.
  • Зеленський вручив Бучі відзнаку "місто-герой". Він не сумнівається, що людяність переможе, однак світ повинен пам'ятати кожне українське місто, яке веде боротьбу з ворогом.
  • Крім того, президент подякував партнерам. Він зазначив, що з Голобом обговорювали новий пакет військової допомоги від Словенії, а також взаємодію щодо відновлення та відбудови звільнених територій.