Зеленський наголосив, що для нього – велика честь вперше звернутись до парламенту Японії. Глава держави зазначив, що попри значну відстань між країнами, немає відстані у відчуттях свободи.

До теми Росія напала на Україну: хронологія основних подій 4 тижня війни

Зеленський подякував Японії за допомогу

Ви одразу прийшли на допомогу нам і я вдячний за це. Коли Росія зруйнувала мир, ми побачили, хто по-справжньому – проти війни і за свободу, за глобальну безпеку. Японія стала лідером такої позиції в Азії,
– сказав президент України.

Зеленський зазначив, що без миру в Україні, жодна людина у світі не зможе дивитись впевнено у майбутнє.

Глава держави нагадав про Чорнобильську катастрофу

Президент нагадав про Чорнобильську трагедію. Він зазначив що 30-кілометрова зона – досі небезпечна, адже там заховані тисячі тонн заражених матеріалів. Зараз ЧАЕС захопили росіяни, там їздить бронетехніка та ведуть бої.

Цю закриту зону Росія використовує для нових атак для наших сил оборони. Після виходу російських військ з території України знадобляться роки, щоб дослідити, якої шкоди вони завдали землі,
– зауважив Зеленський.

Главам держави нагадав, що російські війська обстріляли найбільшу в Європі ЗАЕС. Окупанти обстріляли хімічні та металургійні підприємства. Україна отримує попередження про застосування хімічної зброї, як це було у Сирії.

Читайте також 15600 вбитих окупантів і багато знищеної техніки: свіжі втрати окупантів

У світі обговорюють можливе застосування ще й ядерної зброї Росією

Зараз, сказав Зеленський, світові політики обговорюють реакцію на можливе застосування Москвою ще й ядерної зброї.

Президент наголосив, що українські військові героїчно захищаються від вторгнення Росії – найбільшої країни ха розміром, проте не за потенціалом, найменшої – з моральної точки зору.

Росія застосувала проти мирних мешканців України більше ніж тисячу ракет, незліченну кількість авіабомб. Вони зруйнували десятки наших міст, деякі спалені вщент,
– розповів японцям Зеленський.

Росія зруйнувала десятки українських міст та сіл

У багатьох містах і селах не можуть навіть гідно поховати своїх земляків. Президент нагадав, що мільйони українців полишили рідні домівки, рятуючись від ворожої навали.

Росія навіть заблокувала море для нас, звичайні торговельні шляхи, показуючи деяким іншим потенційним агресорам світу, як тиснути на вільні народи,
– додав президент.

Міжнародні інституції потребують реформування

Саме міжнародні партнери можуть зробити так, аби світова безпека не була зруйнована. Глава держави наголосив, що ані ООН, ані Радбез не спрацювали, бо вони потребують реформування.

Турбулентність на світових ринках несе проблеми для усіх країн, які залежать від імпорту сировини. Екологічні та продовольчі виклики – безпрецедентні. А головне, зараз вирішується, чи переконаються усі агресори на планеті – явні та потенційні, що за розв'язану ними війну буде потужне покарання,
– сказав Зеленський.

Глава держави наголосив, що Японія стала першою з країн Азії, яка почала сильно тиснути на Росію. Зеленський попросив продовжити ці зусилля. Він також закликав об'єднувати зусилля держав Азії – партнерів, щоб стабілізувати ситуацію.

Актуально Налаштовуємо автододзвони в Росії, щоб розповідати правду про російських вбивць, – Федоров

Український президент розповів, що потрібне ембарго на торгівлю з Росією, а також необхідно забирати компанії з російського ринку, а також допомагати українським захисникам.

Дивіться звернення президента Зеленського до парламенту Японії: