Глава держави зауважив, що сьогодні усі українці відчувають піднесення. Він не знає, чи є такі люди, які не бачили відео з херсонцями, які зустрічають наших воїнів.

Цікаво "Пане президенте, доповідаємо": у Херсон прибула військова адміністрація, поліція та СБУ

Зеленський розповів про ситуацію на Херсонщині

Президент зазначив, що жителі Херсонщини пережили місяці окупації та знущань росіян. Навіть попри місяці розповідей про те, що Росія буде там назавжди, море людей вийшло на вулиці з синьо-жовтими прапорами зустрічати українських захисників.

Люди й не думали відмовлятися від України. І світ це зараз бачить. Бачить, що значить, коли українці зустрічають своїх. Бачить, що значить єдність українців. І бачить, чому ми маємо звільнити від окупантів усю нашу землю,
– наголосив Зеленський.

Він додав, що буде ще багато таких зустрічей – у тих містах і селах, які поки перебувають в окупації.

"Ми ні про кого не забудемо, нікого не залишимо. Завдяки нашим оборонним операціям і дипломатії обов'язково вийдемо на наш державний кордон – на всі ділянки міжнародно визнаного кордону України", – зауважив глава держави.

За його словами, станом на вечір 12 листопада Сили оборони встановили контроль у понад 60 населених пунктах Херсонщини. Поліція розпочала там стабілізаційні заходи, як і в самому обласному центрі.

"Всюди на звільненій території дуже багато роботи у наших вибухотехніків. Уже вилучено майже 2 тисячі вибухонебезпечних предметів – мін, розтяжок, боєприпасів, які не розірвалися", – зазначив президент.

Окупанти перед втечею з Херсона знищили всю критичну інфраструктуру – зв'язок, постачання води, тепла, електрики. Зеленський наголосив, що росіяни мають всюди однакову мету – максимальне знущання з людей.

"Але ми все відновимо. Повірте. Хоч для цього потрібен час, однак усім вже зрозуміло – результат буде наш, український. Дуже важливо зараз сказати всім херсонцям, щоб вони були обережними й не намагалися самостійно перевіряти будь-які залишені окупантами будівлі та предмети. Будь ласка, якщо у вас є зв'язок з містянами, обов'язково перекажіть їм це", – закликав президент.

Він розповів, що в Херсоні працюють десять груп вибухотехніків та поліція, також там є різні підрозділи Сил оборони. На жаль, сьогодні один із саперів зазнав поранення під час розмінування адміністративної будівлі.

"Тому, будь ласка, шановні херсонці, будьте самі обережними та повідомляйте працівникам поліції або рятувальникам про всі підозрілі предмети, які ви бачите. Те саме стосується й мешканців інших населених пунктів на звільненій території. Будь ласка, дбайте про безпеку – це дуже важливо", – додав глава держави.

Дивіться звернення Володимира Зеленського

Актуально Втеча росіян із Херсона: у ЗСУ оцінили загрозу перекидання окупантів на Схід

Президент звернувся до бійців на інших ділянках фронту

Зеленський зауважив, що сьогодні хотів би також звернутися до:

 • всіх українських військових, які перебувають на інших ділянках фронту,
 • усіх, хто дбає про безпеку України на кордонах,
 • усіх, хто захищає нашу державу в повітрі та на морі,
 • усіх, хто працює на оборону в тилових областях.

Цей наш успіх на Півдні став можливий завдяки тому, що усі наші захисники й захисниці з честю виконують свої завдання. Слова вдячності, які чують зараз наші оборонці на Херсонщині, – це слова вдячності вам усім,
– наголосив глава держави.

Він додав, що ці всі слова вдячності спрямовані всім, хто воює за Україну, працює на її перемогу і на своєму рівні допомагає та досягає потрібних нашій державі результатів.

"І особливо це слова вдячності тим, хто витримує російські атаки на Донеччині – там просто пекло. Там щоденно надзвичайно жорстокі бої. Але наші підрозділи захищаються хоробро – витримують страшний тиск окупантів, зберігають наші рубежі оборони", – заявив Зеленський.

За його словами, це дуже важливо. Адже завдяки міцній обороні на Донеччині українські бійці можуть проводити наступальні операції на інших напрямках. Тому президент подякував усім, хто боронить Україну в цих особливо жорстких боях – в районах Павлівки, Мар'їнки, Первомайського, Авдіївки та інших населених пунктів:

 • 1-й і 2-й батальйони 36-ї окремої бригади морської піхоти,
 • 79 окрема десантно-штурмова бригада,
 • 72 окрема механізована бригада,
 • 68 окрема єгерська бригада,
 • 110 окрема механізована бригада,
 • 56 окрема мотопіхотна бригада,
 • 55 окрема артилерійська бригада "Запорізька січ", яка всіх там підтримує.

"Дякую вам, воїни, за вашу стійкість, за вашу хоробрість! І я приєднуюсь до подяк і побажань, які вже почули від херсонців наші бійці 28-ї та 63-ї окремих механізованих бригад та 59-ї окремої мотопіхотної бригади, наші розвідники, наші бійці Сил спеціальних операцій і нацгвардійці. Молодці. Дякую усім за блискуче виконання завдань для звільнення Херсона!" – додав глава держави.

Він наголосив, що так буде і в Генічеську, і в Мелітополі, і в усіх українських містах і селах Донбасу.

"Обов'язково – побачимо, як там в Криму українські сили зустрічатимуть з українськими прапорами, які й там зберігають, які й там сотнями будуть на вулицях у день звільнення. Я дякую усім, хто воює і працює заради української перемоги! Дякую усім у світі, хто нам так сильно допомагає! Вічна слава усім, хто віддав своє життя за рідну Україну! Слава Україні!" – підсумував президент.

Варто подивитися – Зеленський розповів про нові потужні втрати Росії: відео