Володимир Зеленський сказав, що такого терміну війни не допускали й наші вороги. Про це президент Україні розповів ввечері 24 травня – на 90 день війни, яку Росія почала проти України.

Зауважте Обстріл прикордоння Сумщини й сотні тіл у підвалі Маріуполя: основне за 90 день війни

Минуло 3 місяці воєнних злочинів окупантів і масових подвигів українців

Володимир Зеленський пригадав, що 3 місяці боротьби українців спонукають світ зовсім по-іншому дивитися на нашу державу.

Це три місяці воєнних злочинів російських окупантів. Три місяці їхніх ударів, руйнувань і блокади. І три місяці масових подвигів наших людей, які захищають свою власну країну,
– розповів Президент України.

Додав, що за цей час нагородив державними нагородами 15 227 українок та українців. Серед них:

 • 12 550 – військовослужбовці Збройних Сил України;
 • 1 801 – воїн Нацгвардії;
 • 205 – прикордонників;
 • 182 – поліцейські;
 • 167 – працівники Служби безпеки України;
 • 138 – представники Державної служби з надзвичайних ситуацій;
 • 99 – воїни Головного управління розвідки.
 • 38 – працівники Держспецзв'язку, а ще Управління держохорони, Служби зовнішньої розвідки, НАБУ, ДБР і Служби судової охорони, які також зробили внесок у нашу оборону.

155 українцям надав звання Героя України, з них 75 – посмертно. 1016 населених пунктів України вже деокуповано,
– пригадав важливе президент України.

Володимир Зеленський пояснив, що за цими цифрами історія сміливості та самопожертви –це захист Маріуполя, це успіхи в битвах за Київ, за Чернігів, Суми й Харків, це героїчна оборона на Донбасі, це захист Одеси, Миколаєва та всього нашого півдня, це протести та спротив у тих містах і тих громадах України, які нам ще належить звільнити.

Президент сказав, що варто пам'ятати всіх – хто воює зараз і тих, хто віддав своє життя за Україну.

Зеленський відреагував на заяву Кремля, буцімто Росія в Україні воює не на повну силу

Володимир Зеленський пригадав, що 24 травня з Росії прозвучала чергова абсолютно неадекватна заява про те, що вони нібито спеціально "пригальмовують" наступальні дії. Президент зауважив – через три місяці війни нарешті знайшла "пояснення", чому їм не вдалося зламати Україну за 3 дні, нібито так і планували.

Майже 30 тисяч убитих російських солдатів. Понад 200 збитих літаків. Тисячі втрачених російських танків, бронемашин та іншої їхньої техніки. Майже повністю витрачений російський боєзапас ракет. І це вони хочуть перекрити брехнею про те, що нібито воюють не на повну силу? Жалюгідно. І настане час, коли вони самі це визнають,
– пояснив Володимир Зеленський.

Окрім того, президент України пригадав, що:

 • ситуація на Донбасі вкрай складна – Росія туди кинула всю потугу своєї армії, яка ще лишилася. Окупанти хочуть зруйнувати все у Лимані, Попасній, Сєвєродонецьку, Слов'янську;
 • закликав світ надавати Україні важке озброєння – реактивні системи залпового вогню, танки, протикорабельну та іншу зброю;
 • група Єрмака-Расмуссена напрацює гарантії безпеки, які працюватимуть поколіннями.

Окупантам доведеться забратися з українського Криму

Володимир Зеленський розповів, що провів нараду з керівниками й керівницями кримського напрямку політики. Зокрема з постійним представником президента України в Криму Тамілою Ташевою.

Верховний Головнокомандувач ЗСУ пригадав, що у 2014 році російське вторгнення почалося саме з Криму.

Це був далеко не перший пункт у переліку помилок російської держави щодо України, але перший доленосний для самої Росії. Саме з цього пункту пішли наступні, не менш доленосні помилки Росії, які всі разом призведуть до її історичного послаблення. І, звичайно, окупантам доведеться піти і з Криму також,
– пояснив президент.

Додав, що доведеться забратись з Херсона, Мелітополя, Енергодара, Маріуполя та всіх інших міст і громад, де росіяни зображають господарів.

Володимир Зеленський подякував усім, хто допомагає наближати мир: "Вдячний усім нашим військовим, розвідникам, прикордонникам, саперам, рятувальникам, лікарям, медичним сестричкам, поліцейським, нацгвардійцям, зв'язківцям, дипломатам, волонтерам, журналістам, усім працівникам транспорту, Укрзалізниці, енергетикам".

Зокрема подякував всім, хто забезпечує логістику, організовує евакуацію, відновлює життя на звільненій території, продовжує навчати школярів та студентів, зберігає бізнес, працює, рятує, допомагає й просуває українські інтереси у світі.

"Я вдячний усім, хто 24 лютого вирішив бути з Україною. Обов'язково переможемо! Слава Україні!" – сказав президент України.

Вечірнє звернення Зеленського за 24 травня: дивіться відео