Відповідну інформацію президент розповів під час вечірнього звернення 15 травня. Тобто на 81 день війни, яку Росія почала проти України.

Важливо Ракетний удар по Львівщині, фосфорні бомби на "Азовсталі": основне за 81 день війни

Зеленський назвав першочергове завдання для партнерів України

Володимир Зеленський розповів, що під час міжнародних перемовин ключовими темами буде зброя та фінансова підтримка для України. Мовиться про гроші не тільки для стабільності країни, а й для відбудови зруйнованого Росією.

Також Україна домагатиметься додаткових санкцій проти Кремля, а також нафтового ембарго.

Як би в Москві не намагалися зірвати це рішення, час залежності Європи від російських енергоресурсів закінчується. І це не змінити,
– запевнив президент України.

Додав також, що важлива максимальна увага світу до України. Саме тому Володимир Зеленський поспілкується з студентами провідних американських університетів, зокрема й із Стенфордського університету.

Завдання України – вступ до Євросоюзу за швидкою процедурою

Президент України також запевнив, що продовжить звертатись до парламентів європейських держав-партнерів України.

Наше завдання – це статус кандидата в члени Євросоюзу для України, а згодом – вступ до Євросоюзу за швидкою процедурою. Кожна держава має значення. Кожен голос важливий,
– пояснив Володимир Зеленський.

Додав також, що не менш важливо і максимальна згода Європи посилювати санкції проти Росії. Саме тому звернеться до парламенту Люксембургу.

Окрім того, 23 травня має відбутись звернення до учасників Форуму в Давосі – мовитиметься про післявоєнне відновлення нашої країни.

"Робимо все, щоб по максимуму зібрати підтримку світу, і участь в роботі Давоського форуму є однією з найкращих можливостей саме для цього", – запевнив президент.

Переговори щодо евакуації бійців "Азовсталі" делікатні та складні

Продовжуємо дуже складні і делікатні переговори, щоб врятувати наших людей з Маріуполя, з "Азовсталі",
– розповів Володимир Зеленський.

Додав також, що над цим питанням працюють щодня, проте головне – щоб домовленості виконувались.

Окупанти заберуть своє зло назад у Росію, коли відступатимуть

Володимир Зеленський пояснив, що:

  • Україна чекає на ухвалення 40 мільярдів доларів допомоги від США;
  • готується до нових намагань Росії наступати на Донбасі та якось активізувати свій рух на Півдні України;
  • росіяни не визнають, що їхня "спецоперація" вже збанкрутувала, проте настане момент, коли Український народ дотисне загарбників до повного визнання ними реальності.

Сьогоднішні російські ракетні удари по Львівській області, обстріли Гуляйполя, Сєвєродонецька, Лисичанська, міст і громад Донецької області – вся ця жорстокість окупантів, яку Україна переживає щодня, призведе лише до того, що російські солдати, які виживуть, унесуть це зло із собою назад в Росію,
– запевнив президент.

Зроблять так тому, що відступатимуть. Володимир Зеленський запевнив: "Ось чим завершиться уся гарячкова активність російських військових, яку бачимо зараз".

Президент подякував усім українцям і українкам, які наближають цей час.

Нічне звернення Зеленського за 15 травня: дивіться відео