Відповідну інформацію Володимир Зеленський оприлюднив під час звернення вночі проти 17 травня. Зокрема президент розповів, що ЗСУ стримують постійні атаки ворога.

Зауважте З "Азовсталі" евакуювали 53 важкопоранених захисників України

Евакуацію бійців з Маріуполя почали

Володимир Зеленський пригадав, що це був непростий день, проте він був направлений саме на те, щоб вберегти нашу країну і наших людей.

Президент України розповів, що має надію, що завдяки діям українських військових ЗСУ, розвідки, перемовної групи, Міжнародного комітету Червоного Хреста і ООН вдасться зберегти життя наших хлопців. Серед них є важкопоранені, яким вже надають допомогу.

Володимир Зеленський запевнив – українські герої потрібні Україні живими. Це принцип України, який зрозуміє кожна адекватна людина.

Операція з порятунку оборонців Маріуполя розпочата нашими військовими, розвідниками. Щоб повернути хлопців додому, робота продовжується, і ця робота потребує делікатності. І часу,
– пояснив президент.

Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України додав, що наші захисники стримують постійні атаки ворога на тих напрямках, де Росія ще намагається наступати.

Зокрема основною мішенню для російських окупантів досі є Сєвєродонецьк та інші міста Донбасу. Зеленський запевнив, що влада робить все, щоб захистити нашу землю і наших людей.

"Підписав укази про нагородження наших героїв. Державними нагородами відзначені 201 військовослужбовець Збройних Сил України", – розповів президент України.

Звання Герой України Володимир Зеленський присвоїв:

  • старшому лейтенанту Кирилу Агасиєву – командиру взводу 92-ї окремої механізованої бригади;
  • підполковнику В'ячеславу Єрку – командиру авіаційної ескадрильї 40-ї бригади тактичної авіації, посмертно.

Україна працює над санкціями проти Росії

Володимир Зеленський також запевнив, що Україна зберігає максимальну дипломатичну активність і на інших напрямках в інтересах України. Зокрема:

  • щодо пришвидшення надання Україні фінансової допомоги говорив з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою;
  • провів перемовини з директоркою МВФ;
  • відбулись консультації з делегацією Польщі щодо прискорення нашої інтеграції в Європейський Союз і очікуваного рішення про статус кандидата для України;
  • працюють над узгодженням ЄС 6 пакету санкцій проти Росії.

Звернення Зеленського за 17 травня: дивіться відео