Такої тотальної війни на континенті не було вже 77 років. Відповідну заяву президент зробив під час звернення до українців 23 травня, повідомляє 24 канал.

Зауважте Якщо ми впадемо, Росія піде далі, – Зеленський виступив в Українському домі у Давосі

Зеленський заявив, що ворог намагається знищити якомога більше людей та українську інфраструктуру.

Росія завдала понад 1400 ракетних ударів

Президент розповів про завершення розбору завалів у селищі Десна на Чернігівщині. Російські окупанти вдарили по населеному пункту ще 17 травня. Зеленський повідомив: чотири ворожі ракети забрали життя 87 людей.

Загалом з 24 лютого Росія завдала по Україні 1474 ракетні удари. Ворог застосував 2275 різних ракет. З них абсолютна більшість – по цивільних об'єктах.

Також президент наголосив, що за неповні три місяці війни Росія завдала понад 3 тисячі авіаударів.

"Ми маємо право розраховувати на невідкладну допомогу"

Зеленський заявив, що коли Україна каже партнерам про потребу у сучасній протиракетній зброї та бойовій авіації, це – не просто формальний запит. Мовиться про реальні життя багатьох людей, які не загинули б, якби Україна отримала усю зброю, за якою звертається.

Президент закликав надати Україні усе необхідне для порятунку людських життів.

Усі наші партнери погоджуються з тим, що боротьба України у війні проти Росії – це захист спільних цінностей усіх країн вільного світу. Нашої спільної свободи,
– наголосив Зеленський.

Президент додав, що якщо так, отже "маємо право розраховувати на повну й невідкладну допомогу". Зеленський зауважив: мовиться насамперед про зброю.

Український лідер подякував усім партнерам, які надають необхідне озброєння.

Найтяжча ситуація – на Донбасі

Зеленський розповів, що найтяжча бойова ситуація станом на 23 травня – на Донбасі. Мовиться про Бахмут, Попасну, Сєвєродонецьк. Саме на цьому напрямку окупанти зосередили найбільшу активність.

Український лідер наголосив, що на Донбасі Росія влаштувала справжню бійню. Ворог намагається знищити все живе. Ніхто й ніколи так не руйнував ці території, як зараз – російські військові. Зеленський подякував усім українським захисникам та захисницям, які тримають позиції та мають хоробрість атакувати.

Зеленський про нагородження героїв

Український лідер наголосив, що у Білій залі Маріїнського палацу вручив ордени "Золота зірка" воїнам та героям, які відзначені посмертно.

Зокрема, сестрі Віталія Скакуна, який був сапером 137 окремого батальйону морської піхоти 35 окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського. Президент повідомив, що герой загинув, виконуючи бойове завдання. Завдяки його мужності, вдалося суттєво затримати наступ ворожих сил та врятувати сотні військових.

Зеленський наголосив, що морські піхотинці проявляють себе надзвичайно хоробро у війні: з 2014 року та 24 лютого. Вони героїчно обороняли Маріуполь та брали участь у важливих битвах. У День морської піхоти Зеленський щиро подякував героям.

Найближчі тижні будуть складними

Президент зауважив, що російські загарбники вдають, начебто не віддадуть тимчасово окуповані території. Десь ворог наступає, кудись – підтягує резерв.

Зеленський попередив, що найближчі тижні війни будуть складними. Українці мають це усвідомити. Але жодної альтернативи, окрім як боротися та перемогти, – немає. Метою України є звільнити свої землі та своїх людей. Бо окупанти хочуть забрати усе, що є: включно з правом на життя для українців.

Український лідер наголосив: кожен та кожна мають працювати для перемоги. Зокрема, ті, хто у тилу. Зеленський закликав їх допомагати у тилу та захищати потреби Україну на усіх міжнародних майданчиках, до яких є доступ. Кожен голос має значення.

Важливо – вечірнє звернення Зеленського за 23 травня: дивіться відео