Відповідну інформацію президент України озвучив 23 травня. Зокрема це трапилось на 89 день повномасштабної війни, яку Росія почала проти України.

Зауважте У день морської піхоти Зеленський нагородив захисників орденами "Золота Зірка"

Зеленський пояснив, що Росія піде далі

Першочерговою є Україна, вона тут, вона на кордоні з Росією, яка сьогодні на нас наступає. Якщо ми впадемо, якщо Україна не витримає, Росія піде далі. А далі вона піде на Балтійські держави – в Естонію, Литву, Латвію,
– пояснив Володимир Зеленський.

Президент України пояснив, що це маленькі держави, які самостійно, навіть якщо вони об'єднаються втрьох, не зможуть захистити цінності свободи та демократії.

Саме тоді вони будуть змушені продемонструвати, що вони є членами НАТО, і США також це буде потрібно показати.

Володимир Зеленський також відповів на питання, як російська навала може зашкодити США. Президент України порадив людям читати документальну літературу, зокрема, з чого почалась Друга світова війни та інформацію про Європу та Штати у війні. Також президент пригадав про великі втрати тоді.

Ми розуміємо, що таких людей (мовиться про Росію – 24 канал) не можна боятись. Тому що, якщо ви боїтесь, вони збільшують цей апетит і крок за кроком потім розуміють, що все можливо. І потім захоплюють ту чи іншу державу, наслідком потім є страждання, трагедії та мільйони жертв,
– заявив президент України.

Війна закінчиться нашою перемогою

Володимир Зеленський пояснив, що війна з Росією закінчиться перемогою України, оскільки в українського народу немає іншого вибору.

Всяка війна закінчується дипломатією. Дипломатія може привести до миру. Світу хоче кожна нормальна людина. Будь-яка війна повинна закінчитися миром,
– заявив Зеленський.

Президент пояснив в Україні війна завершується сльозами та болем. Адже українці захищають нашу землю та віддають за неї свої життя.

"Тому у нас немає виходу, наша війна закінчиться нашою перемогою. Це не війна до останнього українця. Ми не маємо права віддати і землю, і людей, що живуть на цій землі", – запевнив Володимир Зеленський.

Читайте також Боротьба України – це захист спільних цінностей усіх країн вільного світу, – Зеленський

Основні тези Володимира Зеленського в Давосі: коротко

  • Володимир Зеленський заявив, що після вчинків Росії він не має великого бажання зустрічатись з Путіним чи з його посередниками. Проте це необхідно, адже конкретне рішення щодо припинення війни без зустрічі з президентом Росії не обійдеться.
  • Президент України пояснив, що у Росії така структура, що без Путіна ніякі рішення не ухвалять. І всі інституції у них об'єднані одним рішенням – рішенням президента Росії.
  • Володимир Зеленський також прокоментував питання деокупації Криму. Зокрема пояснив, що такий крок призведе до загибелі великої кількості бійців: "На сьогодні це, я впевнений, сотні тисяч вбитих військових з нашої сторони".
  • Також президент пригадав, що нам потрібна зброя від світу. Адже Україна щодня на Донбасі втрачає багато людей, натомість загиблих могло б бути менше.

Дивіться також – виступ Зеленського на економічному форумі у Давосі: відео