Президент наголосив, що традиція нагороджувати українських героїв у Білій залі Маріїнського палацу – нова, але вже невід'ємна. За словами Зеленського, цим підкреслюють вдячність держави тим, чия хоробрість дозволила Україні зберегти свободу та незалежність.

Зауважте Зеленський погасив поштову марку з кораблем

Завдяки хоробрості морських піхотинців та інших підрозділів ЗСУ наша держава живе. Дякуємо, що виборюєте незалежність і свободу України,
– наголосив Зеленський.

Український лідер пригадав, що раніше у Білій залі зустрічали президентів та інших найвищих представників іноземних держав. Зеленський наголосив: кожен гість такого високого рівня, прибуваючи з візитом в Україну, завжди отримував особливу увагу та відчував особливу честь.

"Я вважаю, що саме такої уваги та честі заслуговують тільки наші українські герої – наші воїни. Ті, завдяки кому Україна вистояла", – заявив президент.

Зеленський наголосив, що імена українських захисників та захисниць мають пам'ятати усі прийдешні покоління українців.

Пам'ять усіх, хто віддав своє життя за свободу та незалежність України, Зеленський та усі присутні вшанували хвилиною мовчання.

Зеленський про морських піхотинців

Український лідер наголосив, що морські піхотинці проявили себе блискуче у війні за незалежність України. Їхня сміливість багато разів дозволяла захистити українські позиції.

Зеленський зауважив, що морські піхотинці були серед захисників Маріуполя. Вони героїчно тримали оборону міста. Російські окупанти надовго запам'ятають морських піхотинців після боїв на Півдні.

Під час церемонії Зеленський нагородив героїв орденами "Золота Зірка"

Зеленський нагородив захисників орденами "Золота Зірка": дивіться відео

Участь у заході взяли:

  • Андрій Єрмак – глава Офісу Президента;
  • Олексій Данілов – секретар РНБО;
  • Валерій Залужний – головнокомандувач ЗСУ.

Як вітають морських піхотинців

  • Зі святом морських піхотинців привітав Олексій Резніков – міністр оборони України. Він заявив, що вони без роздуму кинулись у сам вир кривавих боїв проти кремлівської орди. Російські окупанти, яким вдалося вціліти, "на все своє коротке життя запам'ятають лють штормових беретів".
  • Служба безпеки України наголосила, що гасло морських піхотинців "Вірні завжди" стало символом мужності та стійкості для всього світу.
  • Державна прикордонна служба зауважила: морські піхотинці "змушують хвилюватися не тільки Чорне море, а й кожного загарбника, що ступає на українську землю".

Зауважте – Зеленський погасив поштову марку "Русскій воєнний корабль... всьо!": дивіться відео