Глава держави розповів, що сьогодні почалась робота щорічного форуму в Давосі – традиційно потужного глобального політичного й економічного майданчика, повідомляє 24 Канал.

Актуально Нідерланди нададуть для України системи Patriot, – прем'єр Рютте

Зеленський розповів про ситуацію в Дніпрі

Президент зазначив, що сьогодні завершилася рятувальна операція в Дніпрі. Внаслідок російського удару 79 людей зазнали поранень.

У переліку загиблих – 45 українців і українок, серед них – шестеро дітей, зокрема хлопчик, якому було лише 11 місяців.

Малі діти й мирні люди для Росії – вороги. Очевидно, це могло статися лише тому, що Росія перетворилася на ворога всього людства. Я дякую кожному й кожній у світі, хто нам допомагає захищатися від терору!
– заявив глава держави.

Він додав, що саме сьогодні прозвучала дуже важлива новина від прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте.

"Новина фактично у продовження наших із ним нещодавніх переговорів. Україні буде надана ще одна батарея Patriot. Дякую, Марку! Тобто маємо вже три гарантовані батареї. Але це тільки початок", – розповів президент.

За його словами, триває робота над новими рішеннями для зміцнення української ППО.

"Обговорив сьогодні оборонну співпрацю з Федеральним президентом Німеччини Штайнмаєром. Активно готуємося до нової зустрічі у форматі "Рамштайн", – повідомив Зеленський.

Дивіться звернення Володимира Зеленського

Зауважте Стежитиме за росіянами: до Румунії прибув літак НАТО Boeing E-3 Sentry

Світ чує Україну в Давосі

Президент розповів, що 17 січня почалася робота традиційно потужного глобального політичного й економічного майданчика – щорічного форуму в Давосі.

Світ чує Україну в Давосі – там знають, що Росія зробила з Дніпром, знають, що терористи роблять із Херсоном, із Харковом, із нашим Донбасом та іншими територіями, на які Росія принесла смерть. І ми лобіюємо посилення глобального тиску на державу-терориста,
– наголосив президент.

Він впевнений, що за підсумками цього тижня у світі стане більше активних і впливових прибічників створення:

  • трибуналу щодо російської агресії,
  • спецмеханізму для компенсації збитків від війни коштом російських активів.

"Дуже важливо: перша леді України представила сьогодні у Давосі всі елементи нашої формули миру, включно з принциповим пунктом про справедливість – а це передбачає повну відповідальність російських терористів за все скоєне. І підтримка світом нашої дипломатичної ініціативи дуже відчувається", – зазначив Зеленський.

За його словами, український уряд та дипломати роблять все, щоб ця підтримка стала справді глобальною і щоб кроки для завершення російської агресії та повернення безпеки були здійснені усіма впливовими учасниками міжнародних відносин.

Варто прочитати Залужний зустрівся в Польщі з генералом Міллі

Винних в ударі по багатоповерхівці в Дніпрі шукають

Президент провів сьогодні нараду за участю генпрокурора й міністра внутрішніх справ щодо встановлення винних у ракетному ударі по Дніпру.

Щодня стає більше фактичної інформації та юридичних кроків нашої держави. А завершиться все це вироками для всіх цих російських убивць,
– заявив глава держави.

Він подякував:

  • працівникам українських правоохоронних органів,
  • партнерам України,
  • розвідці,
  • спеціальним службам, які напрацьовують необхідні матеріали для судових процесів проти росіян,
  • волонтерам,
  • громадським діячам,
  • журналістам, які допомагають з розслідуванням,
  • воїнам – кожному й кожній, хто захищає державу і в складі всіх Сил оборони й безпеки робить усе, щоб вигнати російську армію з України.

"Передусім я дякую воїнам, які зараз на фронті, які виборюють нашу свободу, які є справжніми героями! Коли ми виженемо окупантів з нашої землі, буде вже питанням часу, коли повернеться справедливість, коли прозвучать вироки для російських убивць. Слава всім нашим героям! Вічна пам'ять усім, чиї життя забрала російська агресія. Слава Україні!" – підсумував Зеленський.