Глава держави зазначив, що дипломатична активність України зараз – дуже висока. Майже щодня є нові домовленості, повідомляє 24 Канал.

Цікаво Польща передала Україні понад 200 пострадянських танків і обіцяє більше Leopard, – Моравецький

Президент провів засідання Ставки

Зеленський зазначив, що сьогодні був дуже насичений день – і внутрішньою тематикою, передусім оборонною та безпековою, і зовнішньополітичною. Зокрема, він провів засідання Ставки Верховного головнокомандувача, де заслухав доповіді командувачів напрямків, Головнокомандувача, керівників розвідки.

Захист Донеччини та Луганщини, Півдня нашої країни, Одеси та області. Постійна увага – до постачання зброї, снарядів та всього, що додає нашим воїнам сили та стійкості,
– зазначив глава держави.

Також він представив сьогодні нових керівників Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ – Василя Малюка та Ігоря Клименка.

"Впевнений, що вони обидва – на своїх місцях. Там, де вони справді корисні для держави. Подякував їм, що вони від перших хвилин війни – на війні. Разом зі своїми колегами. У них вже є значні результати в захисті держави, і вони точно матимуть ще більші здобутки на нових посадах", – заявив президент.

Дивіться звернення Володимира Зеленського

Варто прочитати Напередодні "Рамштайну" Залужний поговорив з Верховним головнокомандувачем сил НАТО в Європі

Зеленський про розмову з прем'єром Норвегії та президентом Кіпру

Президент сьогодні розмовляв з прем'єр-міністром Норвегії – країни, яка є одним із найбільших партнерів України. Зеленський подякував Йонасу Гар Стьоре за

 • новий оборонний пакет,
 • нову безпрецедентну програму підтримки України від Норвегії, яка готується до затвердження і розрахована на 5 років.

Норвегія справді допомагає нам зміцнюватися як на землі, так і в небі й на морі. Тисячі життів українців були врятовані завдяки вчасній і потужній норвезькій допомозі. Але вагомою є також енергетична, політична та інша підтримка від наших норвезьких друзів. Ще раз дякую за всю цю допомогу!
– наголосив глава держави.

Також він говорив із новообраним президентом Кіпру Нікосом Крістодулідесом.

"Привітав із перемогою на виборах. Обговорили взаємини між нашими державами й домовилися працювати разом заради спільної безпеки – наших країн та всієї Європи", – зауважив президент.

Окрім цього, вперше в історії двосторонніх відносин Зеленський поспілкувався з президентом Філіппін Фердинандом Маркосом – молодшим.

"Подякував за підтримку в міжнародних організаціях, і ми домовилися розвивати наші відносини. Це надзвичайно важливо для України – мати змістовні відносини з усім регіоном Південно-Східної Азії та з кожною державою цього регіону. Ми продовжимо відповідний рух", – заявив глава держави.

За його словами, загалом українська дипломатія має чітке завдання:

 • вийти в усі регіони світу, де позиція нашої держави поки що недостатньо представлена,
 • зробити Україну та українські інтереси зрозумілими для всіх тих держав і народів, із якими поки що немає стабільних зв'язків.

Це стосується як азійських напрямків, так і Африки та Латинської Америки.

Зауважте Знищення елітної російської бригади під Вугледаром: окупанти заявляють про загибель 500 людей

Глава держави підбив підсумки поїздки до Європи

Президент розповів, що сьогодні він провів нараду з міжнародним блоком уряду та Офісу щодо проміжних підсумків дипломатичного марафону. Активність України зараз – дуже висока. Майже щодня є нові домовленості.

Минулий тиждень був особливо потужним. Але головне – щоб кожна досягнута домовленість якнайшвидше переростала в конкретне постачання для нашої оборони, в конкретну взаємодію між державами, в конкретні підписані документи,
– зауважив Зеленський.

Зокрема, вдалося досягти важливого розуміння з Британією щодо далекобійної зброї та необхідності пришвидшити постачання танків. За його словами, є:

 • хороша домовленість щодо артилерії та боєприпасів,
 • повне розуміння позицій одне одного в питанні сучасної бойової авіації.

"І я дякую всім нашим британським друзям, дякую пану прем'єр-міністру Сунаку за розпочату роботу, зокрема в авіаційному напрямку. Сильною зустріччю були й наші переговори в Парижі з президентом Макроном і канцлером Шольцом", – зауважив президент.

Він додав, що розмова була дуже відвертою, що дало змогу знайти спільне розуміння щодо перспектив у цій війні. На думку Зеленського, це значно полегшить розв'язання оборонних питань.

"Ми маємо спільне бачення шляху до перемоги. І окремо я хочу подякувати пану президенту й пану канцлеру за консолідовану підтримку нашої євроінтеграції", – зазначив глава держави.

За його словами, візит у Брюссель став таким, якого ще не було в історії відносин України з Євросоюзом. Уперше були така увага до України та зустріч одразу з усіма лідерами Європи, а також серія максимально динамічних, змістовних і позбавлених зайвої політизації розмов.

"З кожним лідером ми проговорили суто ті речі, які важливі для наших відносин і для європейської спільноти загалом. Не було жодної порожньої розмови. Я дякую за це всім нашим партнерам", – заявив президент.

Актуально Тема України буде головною, – Кулеба про зустріч Байдена і Дуди

Президент відзначив розмову з Дудою

Особливо Зеленський відзначив переговори з президентом Польщі Анджеєм Дудою, коли він вже повертався в Україну. Також була ще окрема розмова з прем'єр-міністром Матеушем Моравецьким у Брюсселі. Під час зустрічей обговорили:

 • танки й іншу зброю для захисту на землі;
 • літаки й інші засоби для захисту в небі,
 • ситуацію в регіоні загалом,
 • перспективи цього року тощо.

Як і завжди, маємо повне взаєморозуміння з польськими братами. І дуже важливо – маємо чітку підтримку з боку європейських інституцій та європейських лідерів нашої мети підготуватися та вже цього року розпочати переговори щодо членства України в ЄС,
– зазначив президент.

За його словами, зараз більше, ніж будь-коли, відчувається, що європейські цілі України стають реальністю. Адже нарешті реальних досягнень відчутно більше, ніж політичних декларацій.

"Десятиліттями Україна та Євросоюз ішли до цього. Цими тижнями наш дипломатичний марафон триває", – зауважив глава держави.

Читайте також Дуда пояснив, що відрізняє його від Макрона в поглядах щодо Росії

Україна готується до дев'ятого "Рамштайна"

Зеленський розповів, що вже завтра, 14 лютого, відбудеться черговий "Рамштайн".

Готуємось. І працюємо, щоб усі наші переговори відобразилися в оборонних рішеннях партнерів як на "Рамштайні", так і за час до 24 лютого. Заплановані й нові двосторонні переговори та зустрічі. Готуємось. І робимо саме таку інтенсивність дипломатичної роботи новою мінімальною нормою для України,
– заявив президент.

Він подякував усім, хто працює на нашу державу, допомагає, кожному й кожній, хто в бою, не дає окупанту оточити Бахмут, знищує ворога на Вугледарському напрямку, не залишаючи від загарбників нічого, окрім випалених слідів на землі.

Також глава держави подякував усім, хто утримує інші українські принципові фронтові позиції. За підсумками цих днів він відзначив бійців:

 • 66-ї окремої механізованої бригади, 95-ї окремої десантно-штурмової бригади та 81-ї аеромобільної бригади, які надзвичайно стійко захищають Луганщину;
 • 5-го окремого штурмового полку, які героїчно обороняють Донеччину.

"Дякую вам усім, хлопці! Пам'ятаймо: кожен новий здобутий для України результат – це скорочення часу до перемоги. Увечері підписав укази про нагородження наших воїнів. Державними нагородами відзначені 186 військовослужбовців Збройних Сил України. Слава Україні!" – підсумував Зеленський.