Глава держави зауважив, що зараз саме в Україні вирішується, чи збережуть свобода і цивілізованість глобальне лідерство в цьому столітті, повідомляє 24 Канал.

Варто прочитати Зеленський хоче відкрити в Україні завод виробника танків Challenger та гармат М777

Росіяни продовжують атакувати мирні українські міста

Президент зауважив, що сьогоднішній день був доволі гучним. Він подякував Повітряним силам та всім захисникам і захисницям неба за відбиття чергового нічного нальоту російських дронів.

Знову й знову дякую нашим воїнам за кожен збитий "Шахед", за кожну збиту російську ракету. Бо це завжди – врятовані життя людей, завжди врятована інфраструктура,
– наголосив Зеленський

Він додав, що, на жаль, були влучання, падіння уламків із відповідними наслідками та втрати.

"Мої співчуття! Дуже й дуже важливо зважати на повітряну тривогу та не ставитися до неї легковажно. І хочу, щоб мене зараз почули всі представники місцевої влади, які відповідають за конкретні громади, за конкретну територію. Укриття у містах мають бути доступними", – підкреслив український лідер.

За його словами, люди мають розуміти, коли і як збільшиться кількість та доступність укриттів. Це конкретна відповідальність конкретних посадовців.

"Продовжуємо консолідацію партнерів для того, щоб українська ППО стала максимально ефективною. Російський терор має програвати щодня й щоночі, у кожному нашому регіоні, у небі кожного українського міста й села. Коли будь-який напад російських терористів буде завершуватися провалом для терористів, їхні поразки стануть джерелом нашої безпеки – довгострокової", – заявив глава держави.

Дивіться звернення Володимира Зеленського

Зауважте Білоруси відпрацьовують удари з "Іскандерів": Ігнат сказав, чи є загроза для Києва

Зеленський провів перемовини з Шольцом

Президент розповів, що розмовляв сьогодні з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, зокрема про ППО.

Подякував за вже надані Україні системи ППО, тобто за вже врятовані Німеччиною життя наших людей. Обговорили й загалом оборонну ситуацію, нашу безпекову співпрацю. Перед важливими міжнародними заходами, що відбудуться вже дуже скоро, виходимо на спільні позиції, на спільні рішення,
– зауважив Зеленський.

Він подякував канцлеру за його особисту рішучість, яка багато в чому стає рішучістю всієї Європи. Також український лідер поспілкувався з представниками потужної британської оборонної компанії BAE Systems.

"Це справді масштабний виробник зброї – тієї зброї, яка нам необхідна зараз та яка буде необхідна нам і надалі для гарантування безпеки нашої держави та всього регіону. Працюємо над створенням в Україні відповідної бази для виробництва й ремонту", – зазначив глава держави.

За його словами, мовиться про широкий спектр зброї – від танків до артилерії.

"Ми забезпечимо Україні, а отже, всій Європі такий новий фундамент міцності", – наголосив український лідер.

Буде цікаво Залишають в будинках лише голі стіни: окупанти покидають позиції на Донеччині

Президент зустрівся з делегацією від американської Атлантичної ради

Зеленський розповів, що в нього також відбулася зустріч з делегацією одного з провідних світових аналітичних центрів – американської Атлантичної ради.

"Хороша, корисна розмова для захисту наших спільних цінностей, усіх у світі, хто цінує свободу. Поінформував представників Атлантичної ради про наші основні оборонні потреби станом на зараз, на цей час у протистоянні", – зауважив президент.

Під час зустрічі обговорили кроки, що наближають створення нової авіаційної коаліції. За словами глави держави, Україна незмінно наближається до цього результату – отримання нашими воїнами сучасних винищувачів.

І я дякую всьому народу Сполучених Штатів, кожному й кожній у політичній спільноті, хто нас підтримує, дякую особисто президенту Байдену й обом партіям Конгресу. Зараз, саме в Україні, на нашій землі, у нашому небі вирішується, чи збережуть свобода й цивілізованість – глобальне лідерство у цьому столітті,
– підкреслив український лідер.

Він додав, що це вирішується українцями разом з Америкою, Європою, а також усіма союзниками й партнерами.

"Дякую всім у світі, хто допомагає! І, звичайно, сьогодні, як і завжди, я дякую нашим воїнам. Усім, хто зараз у бою заради України. Усім, хто на бойових завданнях. На бойових постах", – наголосив Зеленський.

Він подякував бійцям, які воюють на:

  • Авдіївському та Шахтарському напрямках,
  • біля Бахмута та Мар'їнки,
  • на Луганщині та Харківщині,
  • на Запоріжжі та Херсонщині.

"Дякую всім, хто тримає силу нашого кордону. Наші бригади, які воюють. Наші бригади, які готові йти вперед. І наша розвідка. Наші сили безпеки. На всіх напрямках та на всіх рівнях ворог повинен відчути, що Україна зміцніла. Слава нашим героям! Слава Україні!" – підсумував президент.