Президент розповів про ситуацію на фронті та підготовку до Саміту миру.

Дивіться також У Раді знайшли сотні мільйонів гривень на ЗСУ: їх хочуть забрати у політичних партій

Більше української зброї

Сьогодні Зеленський мав розмову із Головкомом Олександром Сирським. Говорили про те, як посилити воїнів у ключових точках фронту, передусім – на Донеччині.

Глава держави повідомив, що українське виробництво повинно щомісяця постачати ще більше вітчизняної зброї, відчутніше доповнюючи поставки озброєння від партнерів.

Новий пакет від Британії

Також Зеленський розповів, що Велика Британія готова надати Україні новий пакет військової допомоги.

За словами лідера, він містить ракети, бронетехніку та ППО, яких дуже очікують на фронті.

Також британці передадуть катери для захисту нашої економічної безпеки в Чорному морі.

Підготовка до Саміту миру

З прем'єром Великої Британії Ріші Сунаком Зеленський обговорив підготовку першого Глобального саміту миру. Президент підкреслив: важливо, щоб якнайбільше країн взяли участь.

Саміт миру – може й повинен довести, що не хтось один буде визначати, як жити всім іншим у світі, не чиясь дурна сила буде це визначати, а світова більшість – спільно, на основі міжнародного права, на основі Статуту ООН, на основі нашої Формули миру, яка повертає дієвість міжнародному праву,
– наголосив президент.

Візит данського міністра

З візитом в Україні побував данський міністр підприємництва. Разом із Зеленським вони обговорили, зокрема, патронат Данії над Миколаївською областю, спільні проєкти, які вже почали реалізовувати і які ще заплановані.

Говорили й про спільну роботу для відновлення нашої енергетики, зруйнованої російськими ударами. Плідний візит, дякую за додаткову підтримку на 380 мільйонів євро,
– розказав глава держави.

Під час свого звернення згадав президент і за нові удари Росії по Одесі, містах і громадах Дніпровщини, Донеччині, Костянтинівці, Харківщині, Миколаєву, Херсонщині.