Так, відповідний законопроєкт під номером 11189 був зареєстрований у Верховній Раді 22 квітня. Нардеп Ярослав Железняк пояснив, у чому полягає пропозиція чиновників.

Дивіться також Заборона на консульські послуги для чоловіків за кордоном: все, що відомо про розпорядження МЗС

"Жест поваги від парламенту до війська"

За словами Железняка, він разом із колегами знайшов сотні мільйонів гривень для зміцнення обороноздатності України.

Задля цього, на думку нардепа, варто припинити фінансувати політичні партії під час воєнного стану.

Політик нагадав, що у державному бюджеті на 2024 рік закладено 840 мільйонів гривень на асигнування парламентських партій "Слуга народу", "Батьківщина", "ЄС" та "Голос".

Железняк підкреслив, що зараз важливо усі можливі ресурси спрямувати на фронт.

Буде Україна вільною від р*ш*стів – буде можливість партійної діяльності. А поки що будь-яка політична агітація та партійні витрати – це марнотратство,
– наголосив нардеп.

Він зазначив, що законопроєкт 11189 – це найкращий жест поваги війську від парламенту.

Українці закликають переспрямувати кошти із телемарафону на ЗСУ

  • На сайті Кабміну громадяни зареєстрували петицію, у якій просили уряд перенаправити гроші з фінансування телемарафонів на потреби армії.
  • Ця петиція зібрала понад 25 тисяч голосів підтримки.
  • Шмигаль відповів на петицію українців. Очільник уряду пояснив, що "телемарафон є надзвичайно важливою складовою державної інформаційної роботи під час конфлікту", а тому запропонований у зверненні розподіл коштів є недоцільним.
  • Нагадаємо, що на працівників медіа, зокрема телеканалів, такі як "Ми-Україна", "1+1", ICTV, "Інтер", "Рада", та "Суспільні новини", поширюється бронювання від мобілізації. Оскільки Мінкульт вніс їх до переліку критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.
  • Також Мінкульт дозволив бронювати працівників держпідприємства "Національна опера України" та "Пересувний цирк", музею Шевченка, заповідника "Софія Київська" тощо.