Таку думку висловила журналістка видання "Новое время" Крістіна Бердинських у прямому ефірі 24 каналу.

Читайте також: Безкоштовний концерт Полякової та Дзідзьо: ЗЕкоманда запрошує людей 19 квітня на "Олімпійський"

Журналістка розповіла, для чого Порошенко закликав Володимира Зеленського на дебати на НСК "Олімпійський" ще 14 квітня.

"За тиждень до виборів Порошенко хотів вивести Зеленського з віртуального образу і показати виборцям, що насправді шоумен погано орієнтується в політиці. Тому Порошенко розраховував на те, що 14 квітня він відкриє українцям очі на Зеленського, що вдарить по його рейтингу. А 19 квітня чинний президент хотів зробити "контрольний постріл", – сказала Бердинських.

Вона наголосила, що якщо Зеленський 19 квітня не з’явиться на стадіоні, а просто запише якесь відео, це навряд чи вплине на результати виборів.

Але я думаю, що Зеленський таки прийде на дебати, оскільки він сам запросив Порошенка на "Олімпійський". Йому зараз потрібно дотримати слово. І сам Порошенко можливість провести дебати з суперником не втратить, навіть якщо він виступатиме в ефірі Суспільного на 20:30. Тому що чинний президент дуже хоче зустрітися в словесному батлі з Зеленським,
– відповіла журналістка.

За її словами, Порошенко вже працює на парламентські вибори і на те, щоб запам’ятатися виборцям таким сильним політиком, якого вони не хочуть втрачати.

" А Зеленський, я вважаю, готує свій сценарій до цих дебатів на "Олімпійському", тому що він розуміє, що змагатися на рівних з Порошенком йому буде складно. Тобто наприклад, якщо дійде до конкретики – яким чином розв’язувати те чи інше питання – Зеленський може розгубитися. Бо в нього немає цих політичних знань і поруч не буде його радників", – наголосила Бердинських.

Але він може продумати сценарій так, щоб не вдаватися в цю детальну конкретику, а більше аналізувати помилки Порошенка, зокрема згадувати його корупційні скандали і оточення чинного президента,
– прокоментувала вона.

Журналістка додала, що вона прогнозує те, що Зеленський може зробити заяви про майбутні призначення. Проте, на її думку, дебати не виправлять ситуації з рейтингами, але тут головне завершити цю процедуру, і показати, що Зеленський не втік.

Коротко про історію з дебатами Зеленського та Порошенка: у чому суть?Коли за результатами екзит-полів стало зрозуміло, що до другого туру виборів президента проходять Зеленський та Порошенко, чинний президент викликав шоумена на дебати. Зеленський погодився, хоча невдовзі після цього у його штабі почали шукати всілякі відмовки: мовляв, дебати нікому не цікаві. Згодом Зеленський зняв відеоролик, у якому вже він викликав Порошенка на дебати та висунув умову, що дискусія має відбутися на стадіоні "Олімпійський". І Порошенко погодився, знявши відео у відповідь зі словами: "Стадіон, так стадіон".

А ще Порошенко запропонував Зеленському разом здати аналіз крові на наркотики та алкоголь у медпункті "Олімпійського". Але Зеленський відмовився від аналізів на стадіоні, а натомість запропонував разом здати ці тести у лабораторії Eurolab 5 квітня о 8:00. До слова, засновником клініки є друг Зеленського Андрій Пальчевський.

Зараз Національна суспільна телерадіокомпанія України готується до проведення цих дебатів. Вони точно мають відбутися, адже після підрахунку ЦВК 100% голосів першого туру виборів, Зеленський та Порошенко офіційно пройшли до другого туру. А дебати зазвичай відбуваються перед голосуванням – цього разу 19 квітня.