Президент Зеленський заявив, що готувався предметно і дуже хотів обговорювати питання Криму під час нормандського саміту.

Детально про нормандську зустріч у Парижі: все, що відомо про результати та наслідки

Однак обставини переговорів з Володимиром Путіним не дозволили підняти питання Криму. Володимир Зеленський пояснив, чому так сталося.

Ми на першому ж питанні про розведення затрималися на 30 чи 40 хвилин. Потім обмін – він пішов легше. Ще говорили про особливий статус (Донбасу – 24 канал), і про зміни в Конституції. Я стою на захисті України і проти федералізації. Були певні речі, які затягнули обговорення. Тому до Криму детально ми не дійшли,
– сказав Зеленський.

"Яка була б реакція на це (реакція Путіна, якби питання Криму підняли – 24 канал) – складно сказати. Але, ви чули, у нас за чотири місяці буде зустріч. Будемо підіймати це питання", – підсумував Президент України.

Головне про нормандський саміт 2019 року:

  • Уперше з 2016 року лідери України Володимир Зеленський, Франції Еммануель Макрон, Німеччини Ангела Меркель і Росії Володимир Путін сіли за стіл переговорів.

  • Усі двосторонні та загальні зустрічі саміту відбувалися у закритому форматі. Головна тема саміту – подальші кроки і терміни встановлення миру на Донбасі.

  • Під час саміту також Зеленський і Путін вперше поговорили тет-а-тет, після чого глава Кремля запевнив, що зустріч з українським президентом пройшла "добре, по-діловому".

Читайте також: Зеленський "не перетнув червоні лінії": заява учасників акції під Офісом Президента у Києві