Макрон сказав, що весь час пам'ятає про українських моряків, що перебувають у полоні. Він запевнив, що зробить все можливе, аби хлопці чимшвидше повернулися в Україну.

Читайте також: Зеленський вперше зустрівся з главою ОБСЄ: про що говорили

Володимир Зеленський подякував Еммануелю Макрону, що той не забуває про полонених моряків та переймається їхньою долею.

Усі вони (24 українські моряки, – 24 канал) мають бути якнайшвидше звільнені. А Росія має виконати рішення Міжнародного трибуналу і повернути полонених моряків. І я в це дуже вірю,
– наголосив Зеленський.

Крім того, гарант подякував Франції та її президенту за тверду та послідовну позицію щодо засудження дій Росії у Керченській протоці та Азовському морі. Він підкреслив, що Україна і надалі співпрацюватиме з НАТО, аби підтримувати та гарантувати безпеку у Чорному та Азовському морях.

Що трапилося в Азовському морі?25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Однак російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Усіх українців, що були на кораблях, захопили в полон і звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі.

29 листопада 2018 їх вивезли до Москви. Зараз 24 українських моряки під арештом, а термін досудового слідства росіяни продовжили до серпня 2019 року.