Радник очільника ОП Михайло Подоляк наголосив, що будь-які російські коментарі про Україну, зокрема й коментарі Путіна, необхідно оцінювати тільки через призму пропаганди.

Читайте також МЗС відреагувало на скандальну заяву Путіна про начебто "зовнішнє управління" Україною

Реакція ОП на маразматичні заяви Путіна

Вони (Росія – 24 канал) самі себе занурили в певний набір стереотипів і тепер намагаються пояснити незрозумілі їм процеси трансформації української державності різними міфами,
– зазначив Подоляк.

У приклад він навів коментар глави Кремля щодо взяття його кума Віктора Медведчука під домашній арешт. Тоді Путін заявив, що рішення суду прийняли "перед виборчою кампанією".

Однак в Україні не проходила така кампанія. Це, пояснив Подоляк, свідчить про те, що Путіна некоректно інформують про ситуацію в Україні. Раніше глава Росії також дивно висловився щодо законопроєкту про корінні народи України.

"Ну а повторення російським лідером фейку про "зовнішнє управління" не заслуговує окремих коментарів – це вже просто один з базових елементів російської пропаганди про Україну", – додав радник глави ОП.

Такими висловлюваннями Москва виправдовує свою агресію на українській землі.

Зустріч Зеленського та Путіна потрібна

Подоляк також вважає, що зустріч лідерів обох країн потрібна, щоб позначити коректні позиції сторін з ключових питань.

Він нагадав, що Путін підтвердив можливість таких переговорів, а визначити їх зміст – це технічне питання, яке має бути закрите саме російською стороною. Адже відповідні українські пропозиції вже надали.

Лідеру Кремля бачиться "зовнішнє управління" Україною

  • Путін заявив, що розмовляти з українським президентом немає сенсу. Адже він не бачить навіть приблизних спільних тем для зустрічі.
  • Російському президенту видається, що "Зеленський віддав країну під повне зовнішнє управління". Україною начебто керують звідусіль, лише не з Києва.
  • Дмитро Кулеба у відповідь відзначив, що такі висловлювання свідчать про те, що Путін мріє, щоб питання України вирішувалися в Москві.