Докладніше про нараду Зеленського щодо COVID-19

Під час наради прем'єр Денис Шмигаль детально розповів про ситуацію із зараженням та про стан справ у медичній сфері. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Актуально В Україні за добу виявили 4288 нових хворих на COVID-19: статистика

Про що повідомив Шмигаль

  • Наголосив на тому, що завдяки покращенням у медичній галузі та збільшенню кількості ліжок з доступом до кисню летальність в Україні становить лише 1,8%, тоді як у світі цей показник – 2,14%.
  • Зазначив, що карантинні обмеження в Україні є значно м'якшими, ніж локдауни у європейських країнах. Зокрема, у багатьох державах запроваджено комендантську годину, а жорсткий локдаун триває значно довше, ніж 2 – 3 тижні та його постійно продовжують.
  • Зауважив, що в Україні працює транспорт, дозволено роботу кіосків, продаються продукти харчування й побутова хімія. За його словами, за карантинних обмежень у європейських країнах на прилавках продуктових магазинів не можуть бути товари інших груп, зокрема гігієнічні засоби, побутова хімія, одяг тощо.
  • Підкреслив, що нинішній карантин розробляли на основі карантину вихідного дня, який проходили в грудні і який дав серйозне зниження заражень.

Ми дозволили всім працювати впродовж свят, усі підприємці мали можливість заробити. Усі санітарно-епідеміологічні служби, Міністерство охорони здоров'я та світовий досвід показують, що після свят обов'язково настає зростання заражень Тому зараз впровадження суворіших норм карантину є дуже правильним рішенням і дасть змогу уникнути катастрофи,
– констатував Шмигаль.

Висновки та завдання від Зеленського за підсумками наради

  • Президент, зі свого боку, дав доручення уряду якнайшвидше вийти з детальною презентацією всіх обмежень.
  • За його словами, це потрібно для того, щоб бізнес розумів, як він може працювати, а також щоб уникнути непорозумінь між владою та людьми.

Окрім Шмигаля та Зеленського, участь у нараді брали міністри, представники правоохоронних органів і члени РНБО.

Нові обмеження карантину 2021 інфографіка 24 канал
Зимове посилення карантину в Україні – які обмеження / Інфографіка 24 каналу