Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк відповів журналістам на найбільш критичні питання щодо цього. Він про це говорив у інтерв'ю, яке опублікували 22 липня. Станом на цей день ще не вщухли дискусії щодо того, що Татаров нібито "просунув на посади своїх людей", коли відсторонили генпрокурора та голову СБУ.

До теми "Вплив Татарова": Єрмак відреагував на звинувачення через призначення Малюка й Симоненка

Що Подоляк сказав про Татарова

Передусім радник акцентував на тому, що не потрібно шукати теорію змови у заміні того чи іншого керівника. Адже у відкритому й цивілізованому суспільстві такі кроки є лише намаганням обрати кращого менеджера. Щодо звинувачень у бік Олега Татарова, то Подоляк просто відрізав, що це неможливо.

У сучасному світі взагалі неможливо модерувати всі процеси однією людиною. Складні процеси – це складна модерація. І одна людина точно не буде модерувати всі силові вертикалі. Навіть, якщо це пан Татаров,
– сказав радник глави ОП.

Він додав, що в умовах війни стратегічні завдання для всіх структур дає лише президент. "Проблема не в тому, що ми не розуміємо, як треба стратегічно рухатися вперед. Питання завжди виникає на оперативному рівні. Якщо ми бачимо, що операційна провалюється, то потрібно вносити зміни на управлінському рівні", – зауважив Михайло Подоляк.

Як відповіли на закиди щодо Єрмака

Щодо голови Офісу Президента, то в цьому інтерв'ю передусім мовилося про нещодавні звинувачення в його бік, які озвучила конгресвумен США Вікторія Спарц. Подоляк передусім сказав, що будь-яка публічна особа, зокрема й членкиня конгресу, має право на будь-які заяви. Проте він водночас наголосив, що потрібно робити заяви, які мають документальне підтвердження, а не просто переказ чуток.

Я вважаю його (Єрмака – 24 канал) операційним менеджером при президенті України. У нас вертикаль збудована чітко. Є президент, який дає своє стратегічне бачення. Функція Андрія Єрмака є проста – він має зібрати або робочу групу, або сам модерує групу, яка вже напрацьовує документи,
– сказав Подоляк.

Після того, як є аналітична підготовка операційних рішень, за їхні результати лягає відповідальність на президента. Тому глава держави, в будь-якому випадку бере безпосередню участь чи добре ознайомлений із тим, що робить його офіс. Радник додав, що перебільшувати чи применшувати роль Андрія Єрмака не варто.

До теми – Венедіктову може чекати нова посада: дивіться відео