У понеділок вранці, 4 грудня, стало відомо про підземні коливання земної поверхні в Туреччині. За попередньою інформацією, магнітуда землетрусу становила 5,1. Його епіцентр розташований у провінції Бурса, її округом є Муданья.

Дивіться також На Філіппінах стався повторний землетрус, цунамі зафіксували біля Японії

Туреччину сколихнув землетрус

Фахівці уточнюють, землетрус стався за 8 кілометрів під земною поверхнею у районі Мармурового моря, однак його відчували люди в навколишніх провінціях. Зокрема, інтенсивні поштовхи стривожили жителів Гемліка – це муніципалітет і район у провінції Бурса.

Ситуацію коментував науковець-сейсмолог Шюкрю Ерсой. Він заявив, що цей землетрус не був очікуваним. Разом з тим він наголосив: некоректно поширювати в мережі думки, що ці поштовхи є першими ластівками більш масштабних коливань.

У Туреччині зафіксували потужний землетрус
У Туреччині зафіксували потужний землетрус / Зображення CSEM EMSC

Міністр внутрішніх справ Туреччини Алі Єрлікая констатував, що влада дуже уважно стежить за розвитком подій. Він запевнив, що відповідні служби відправили в район епіцентру землетрусу для проведення польових робіт – себто сканування земної поверхні.

Дивіться також 22 землетруси за 3 години: на Філіппінах відчули потужні поштовхи, а Японія готується до цунамі

Згадаємо, що цього року в лютому були потужні землетруси в Туреччині, які призвели до загибелі тисяч людей та численних руйнувань. Також після цього шторми в акваторії Чорного моря стали більш інтенсивними. Один з останніх буревіїв змусив російських окупантів відвести усі кораблі в пункти базування.

Що робити в разі землетрусу
Що робити в разі землетрусу / Інфографіка 24 Каналу