Напередодні синоптики попереджали, що на Філіппінах хвилі можуть перевищувати 3 метри, а на тихоокеанському узбережжі Японії цунамі може сягати 1 метра. Всього зафіксовано серію з 22 землетрусів протягом одного дня.

Дивіться також "Це божевілля": дайвери показали, що відбувається під водою під час землетрусу

Землетруси та цунамі

Німецький дослідницький центр геонаук повідомив, що у неділю 3 грудня в регіоні Філіппінських островів у неділю знову стався землетрус. Його магнітуда сягала 6,4 бала, що є трохи слабшою за попередню. Землетрус стався на глибині 10 кілометрів нижче поверхні Землі.

На Філіппінах триває евакуація, проте про значні пошкодження внаслідок природних струсів не зафіксовано. Влада закликала виїхати людей, які живуть поблизу узбережжя Сурігао-дель-Сур і східних провінцій Давао. Раніше там фіксували відключення світла та пошкодження будинків.

Також стало відомо, що внаслідок землетрусу 2 грудня на японському острові Хачідзідзіма, приблизно за 290 кілометрів на південь від Токіо зафіксували цунамі.

Хвилі цунамі все ж досягли берегів Японії / NHK

За інформаціє сейсмологів, хвилі сягали 40 сантиметрів у висоту. Раніше очікували, що вони можуть бути до 1 метру у висоту.

Наслідки приходу природного явища до Японії: дивіться відео

Інші випадки землетрусів по світу

  • Нещодавно на південному заході Ісландії землетрус утворив велетенську тріщину прямо посеред вулиці. Деякі тріщини спричиняли зміщення будівель і доріг у місті Гріндавік. Людей довелося евакуювати.
  • Як повідомлялося раніше, у західному регіоні Джаджаркот, що у Непалі, на кордоні з Індією стався дуже потужний та руйнівний землетрус. В результаті 157 людей загинули, ще 197 постраждали.
  • Також два місяці тому підземні поштовхи зафіксували у Словаччині. Незначний вплив на собі відчули й в Україні, зокрема жителі Закарпатської та Львівської областей.