Про це повідомив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. За його словами, станом на 7 лютого вже відомо про загибель 3 549 осіб.

До теми Потужні землетруси у Туреччині та Сирії: кількість жертв зросла до понад 5 100

У Туреччині ввели надзвичайний стан

Ердоган заявив, що у 10 провінціях, які постраждали від землетрусу, на 3 місяці буде застосовано надзвичайний стан.

Наразі 53 317 рятувальників працюють у зоні завалів, і їхня кількість збільшується з кожною годиною завдяки додатковим командам, які прибувають з-за кордону.

Також у Туреччині впроваджують заходи, щоб задовольнити всі потреби постраждалих від землетрусу. Мешканцям країни вже відправили 54 тисячі наметів, 102 тисячі ліжок та інше.

Землетрус вплинув на 13,5 мільйонів мешканців Туреччини

Міністр довкілля, урбанізації та кліматичних змін Мурат Курум заявив, що землетрус вплинув на 16% населення Туреччини.

Це безпосередньо вплинуло на наші 10 провінцій в регіоні. Провінції знаходяться близько одна від одної, затори на дорогах і, наприклад, не можна отримати допомогу від сусідньої провінції. Процес, в якому ми живемо, є найбільшою катастрофою, яку ми пережили за останнє століття,
– розповів міністр.

За його словами, якщо поглянути на кількість населення, то цей землетрус безпосередньо вплинув на 13,5 мільйонів мешканців Туреччини. А ті будівлі, які були трохи пошкоджені першим землетрусом, після другого землетрусу, на жаль, опинилися в стані знесення.

Від землетрусу можуть постраждати до 23 мільйонів осіб

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що майже 23 мільйони людей можуть постраждати від потужного землетрусу, який стався на півдні Туреччини.

"Оглядові карти показують, що потенційно 23 мільйони осіб піддаються впливу, зокрема близько 5 мільйонів уразливих груп населення, включаючи понад 350 000 осіб похилого віку, 1,4 мільйона дітей", – наголосив старший спеціаліст ВООЗ з надзвичайних ситуацій Адельхайд Маршанг.

Потужні землетруси у Туреччині та Сирії: останні новини

  • Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар розповів, що робити українцям, які планували відпочинок в Туреччині. Він заявив, що аеропорти в Стамбулі, Анкарі та ключових містах Центральної та Західної Туреччини працюють у звичному режимі.
  • Після землетрусів у Туреччині та Сирії люди відчули вже щонайменше 100 афтершоків. Всі ці поштовхи були магнітудою 4 або й більше.
  • Українське МЗС повідомило, що понад 20 українців перестали виходити на зв'язок. 7 лютого посольство знайшло 9 осіб, з якими не було контакту. Як виявилось, вони у задовільному стані.