Обурливий інцидент стався 20 квітня в селі Попільня, що на південному сході Житомирської області. На паркані Свято-Миколаївського храму був банер, який присвячений пам'яті загиблих дітей від рук російських окупантів.

Дивіться також "Прокльони, погрози, сутички": хронологія виселення УПЦ МП з Києво-Печерської лаври

Прихильниця УПЦ МП виправдовує воєнні злочини росіян

Банер встановила ініціативна група релігійної громади ПЦУ. Там були іграшки та писанки від дітей Попільнянщини.

До імпровізованої стіни пам'яті небайдужі мешканці громади почали приносити квіти та дитячі іграшки, щоб увіковічити пам'ять про діток, безневинних жертв російських окупантів.

На Житомирщині парафіянка УПЦ МП зіпсувала банер: відео

Та до банера, як стверджує тероборона Попільнянської громади, прийшла жінка, яка почала вигукувати антиукраїнські гасла. Повідомляється, що вона вирізала з банера слово "російські", забрала писанки і сказала, що цьому не місце біля "російської церкви".

Прихильниця УПЦ МП виправдовує воєнні злочини росіян: відео

У повідомленні мовиться, що жінка – парафіянкою московського попа Петра Лисоса. У теробороні зазначають, що саме московський священнослужитель нарозумив жінку спаплюжити банер.

У Хмельницькому московський священник побив військового

  • У соцмережах 2 квітня опублікували відео, на якому священники УПЦ МП у церкві в Хмельницькому побили військового. Представники УПЦ МП накинулися на Артура Ананьєва.
  • Конфлікт виник після того, як військовий запитав, скільки людей ще має загинути, щоб вони перестали ходити до Московського патріархату. Московські попи звинувачують Ананьєва у провокації.
  • Після побиття військового біля храму УПЦ МП тривали протести. У підсумку храм перейде до ПЦУ. Також депутати Хмельницької міськради припинили право користування земельними ділянками релігійним організаціям, що належать до УПЦ МП.
  • Хмельницький міськрайонний суд 20 квітня обрав запобіжний захід попу УПЦ МП Ігорю Слободяну, який побив військового. Суд взяв його під особисте зобов'язання.