За словами радника керівника Офісу Президента Михайла Подоляка, Україна підписуватиме договорів з Туреччиною та ООН. росія зробить теж, але окремо.

Читайте також росіяни відібрали у фермерів на Луганщині вже майже 70 тисяч тонн зерна з нового врожаю

Деталі про підписання зернового договору від Подоляка

Україна не підписує жодних документів з росією. Ми підписуємо договір з Туреччиною та ООН і беремо на себе зобов'язання перед ними. росія підписує дзеркальний договір з Туреччиною та ООН,
– пояснив чиновник.

Він запевнив, що російські кораблі не супроводжуватимуть судна з українським зерном, також ворожого транспорту не буде в наших портах. Якщо ворог наважиться на провокації, то Україна, за словами Подоляка, дасть відповідь.

Якщо будуть потрібні перевірки транспортних кораблів, то їх проводитимуть спільні групи у територіальних водах Туреччини.

Українська делегація прибула у Стамбул

22 липня українська делегація прибула у Стамбул для того, щоб підписати угоду про безпечне вивезення заблокованого українського зерна. Очолив делегацію міністр інфраструктури Олексій Кубраков.

До речі, зі сторони росії в Стамбул вирушив міністр оборони сєргєй шойгу. Підписуватимуть угоду у присутності турецького президента Реджепа Ердогана та генсека ООН Антоніу Гутерріша.

Дивіться більше – про що сторони домовилися у Стамбулі: відео