Чергові шокуючі новини про грабіж від ворога повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. російські окупанти почали розкрадати вже новий врожай у регіоні.

До теми Зернові переговорив в Туреччині: МЗС назвало 3 умови, за яких можливе підписання угоди

Вкрали вже 70 тисяч тонн зерна

За інформацією Гайдая, росіяни вкрали собі вже близько 70 тисяч тонн зерна нового врожаю. Вони їх просто відібрали в фермерів Луганщини і вивезли.

Через це в аграріїв не залишається врожаю для реалізації та, відповідно, грошей, аби розрахуватися з людьми за паї. Фермери регіону, навіть без техніки, яку росіяни вкрали навесні, липневий врожай зібрали в оптимальні строки,
– зазначив Гайдай.

За його словами, два найпотужніших підприємства Луганської області – ТОВ СП "Нібулон" та ПрАТ "Агротон" – майже закінчили збирати врожай. Та зерно націоналізувало собі кубанське підприємство росії.

росія забирає зерно в найбільш потужних підприємств

У Луганській ОВА повідомили, що до початку російського вторгнення ці дві агропромислові фірми були найбільш потужними в регіоні.

Підприємства впроваджували сучасні технології, створювали для орендодавців соціальний пакет. Також вчасно платили за рахунками й мали найвищий рівень орендної плати.

Гайдай повідомив, що питома вага в загальному обсязі виробництва ранніх зернових кожного із цих підприємств досягала більше 10 відсотків.

Наразі окупанти відбирають в них врожаї та вивозять на кубань.

Мародерство росіян

  • Ще в травні Сергій Гайдай розповідав, що з області росіяни вивезли або знищили обсяг зерна, що міг би забезпечити потреби місцевих жителів майже на три роки. В квітні російські окупанти в Рубіжному знищили елеватор. Там зберігалось зерно для дворічної потреби Луганщини – 30 тисяч тонн.
  • Мерія Маріуполя також повідомляла, що звідти росіяни хочуть зерно відправити до Сирії. Там його вже будуть продавати за так званими "за потребами". Таким чином окупанти намагаються відновити роботу порту в Маріуполі для вивезення зерна.
  • Українська розвідка запевняла, що росіяни не збираються збавляти обертів вивезення вкраденого в Україні зерна. Кожен крок окупантів фіксується, і згодом їм доведеться відповідати за скоєне.

Є думка, що росії байдуже на зерно – дізнайтесь чому: дивіться відео