Як розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко, росіяни влаштували у місті дитяче свято. Воно отримало назву "СкаZка V гостях".

Читайте також Великі втрати росіян на Півдні та відсутність надії на переговори: основне за 94 день війни

Дітей у Маріуполі розважають "зігуючі клоуни"

І мало того, що дітям влаштували справжнє свято на кістках. Для цього ще й запросили сумнівних аніматорів. Ось один із них вирішив скористатися Гітлерівським привітанням.

Зігуючі клоуни – гарна ілюстрація Росії. Без коментарів...,
– написав Андрющенко.


Аніматори у Маріуполі "зігували" під час свята / фото з телеграму Петра Андрющенка

Зауважимо, що свято влаштували для тих дітей, у кого ці самі окупанти забрали житло та мирне небо над головою. Після цього вони позбавили їх літніх канікул. Це аргументували тим, що необхідно провести деукраїнізацію, а також підготувати дітей до навчального року за російською програмою. Упродовж літа дітлахам Маріуполя товкмачитимуть також про велику російську літературу, подвиги країни-агресорки в історії.

Мешканці Маріуполя на грані виживання

Такі свята, на які запрошені сумнівні аніматори, потрібні для замилювання ока. Насправді ж місцеві мешканці вимушені буквально виживати. Життя маріупольців стало жахливим і нагадує справжній квест.

Спочатку потрібно вистояти чергу по питну воду, а після цього – "гуманітарну допомогу". Або ж їжу можна виміняти щось у торговців, які приїжджають до міста або з тимчасово окупованих територій Донецької області, або з самої Росії.

Але і це ще не все, адже їжу потрібно буде приготувати. І роблять містяни це просто неба. І таким, підкреслює Андрющенко, зараз є кожен день маріупольця.

Але і це ще не все. Виявляється, ту саму "гуманітарну допомогу" продають у магазинах. Про це розповів речник Міноборони Олександр Мотузяник. Таким чином "місцева влада" турбується про тих, хто залишився у місті. Тож не дивно, що часом мешканцям Маріуполя доводиться буквально віддавати останнє, щоб отримати бодай якісь харчі.

Тим часом у самому місті все ще небезпечно, хоч його й не обстрілюють. Російські загарбники упродовж кількох місяців били по Маріуполю з усієї можливої зброї. Не вся вона детонувала відразу. Так, на території школи №30 підірвався 12-річний хлопчик.

Він загинув через те, що снаряд "Града" здетонував. І невідомо, скільки ще таких історій буде, адже росіяни лише розгрібають завали, щоб приховувати моторошні вбивства. Про розмінування міста мови не йдеться.

Містяни гинутимуть не лише від снарядів, які все ще можуть розірватися. Радник мера Маріуполя наголосив на тому, що до кінця року кількість мешканців міста скоротиться ще на 10 тисяч. І причиною цьому буде не масова міграція. Він зазначає, що стільки смертей може принести з собою критична епідеміологічна ситуація.

Мовиться і про відсутність централізованого водопостачання, і про можливість поширення інфекційних захворювань. А оскільки медичні заклади російські військові теж понищили, то і з медициною на місці зараз дуже скрутна ситуація.

Тим часом до Криму херсонські зрадники вивозять продукти: дивіться відео