Однак самі містяни не погоджуються на те, щоб розбирати завали та тіла. Разом з тим, життя маріупольців, які зараз залишились у місті – нестерпне. Про це 24 каналу повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Увага Перетворюють Маріуполь на гетто: росіяни намагаються відправити маріупольців з Херсонщини додому

Жахи окупованого Маріуполя

Він розповів, як зараз виглядає життя маріупольця.

  • Це черги за питною водою, потім черги за "гуманітарною допомогою".
  • Або ж треба знайти щось, що можна виміняти на їжу у торговців, які заїжджають безпосередньо з Росії або з тимчасово окупованих територій Донецької області.
  • Потім спроби приготувати цю їжу на вулиці.

Так минає день за днем. Ми розуміємо, що люди просто виживають. Назвати це життям неможливо,
– заявив Андрющенко.

Він також назвав це середньовіччям, у якому опинилось місто, яке ще три місяці тому було сучасним та європейським.

Як живе Маріуполь під окупацією росіян

  • Ще від початку повномасштабної війни росіяни безперервно бомбардували Маріуполь. Лише за три місяці війни російські військові вбили щонайменше 22 тисячі маріупольців.
  • Довкола Маріуполя розташовано щонайменше три місця масових поховань. Українські захисники розповідали, що там може бути поховано до 10 тисяч людей. Про це свідчать кадри з супутника.
  • Після евакуації поранених українських військових з "Азовсталі", у Маріуполі окупанти розпочали фактичну анексію. Бойовики роздають російські паспорти місцевому населенню. Також війська агресора продовжують депортувати українців. За одну добу через "фільтраційні" табори проходить приблизно 300 маріупольців.
  • Також відомо, що окупаційна влада проводить заходи з пропаганди в місті. Російські окупанти навіть вирішили завезти так звану "гуманітарну допомогу" з території Росії. Однак навіть тут не обійшлося без цинічності. Речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник заявив, що потім її продають в магазинах.
  • Тож припускають, що Росія не планує розвивати Маріуполь, як і тимчасово окупований Крим. Цілком ймовірно, що в планах Кремля зробити з Маріуполя військову базу.

Раніше – у Маріуполі рашисти возили містом "зомбіТБ" і показували пропаганду: дивіться відео