Про це 24 каналу розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. Він також зазначив, що ситуація у Маріуполі нагадує гетто, адже зараз все важче виїхати та заїхати в місто.

Читайте також "Брали" за планом Маріуполя: генерал-майор ЗСУ розповів, що стримало наступ росіян на Миколаїв

У Маріуполь завезли кадирівців замість "народнай міліциї ДНР", це зробили для того, аби вони "знешкоджували небезпечні елементи". Окрім того, ці кадирівці виконують також і функцію "мобільних патрулів", облаштовують блокпости, тим самим перекривають ще вчора можливі шляхи до евакуації,
– говорить Андрющенко.

За словами Петра Андрющенка, це все відбувається, вони перенаправляють морем накрадене і зараз. Росіяни також зацікавлені у відновленні роботи комбінату Ілліча, принаймні тих частин, які вціліли. За словами радника мера Маріуполя, також є певні ватажки окупантів, які пропонують перетворити Маріуполь на "новий Грозний".

Останні новини про Маріуполь

  • Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що російські окупанти розпочали процес надання російських паспортів для маріупольців. За організацією злочинної зміни громадянства стоїть квазіреспубліка "ДНР", яка і дала старт для отримання паспорта країни-агресорки.
  • Також Андрющенко повідомив, що російські окупанти заявляють нібито в Маріуполі порт запрацював у звичайному режимі. За його словами, технічно для роботи порту та відновлення перевалки вантажів потрібна електрика, якої немає. Навіть велика кількість генераторів, які також відсутні, не забезпечать повноцінну роботу порту.
  • Протягом майже трьох місяців російські військові знищували Маріуполь, де відсутні базові потреби для існування. Нещодавно у ВООЗ застерегли, що через відсутність водопостачання у Маріуполі можливе поширення інфекційних захворювань, включно з холерою.
  • Поблизу міста супутник зафіксував три великі місця ймовірного масового поховання. На території Маріуполя досі залишається понад 100 тисяч людей. При цьому Росія продовжує здійснювати примусову депортацію українців.
  • Донедавна точилися важкі бої за "Азовсталь", де перебували українські військові та мирні люди. На початку травня вдалося вивезти цивільних. Після цього 16 травня з "Азовсталі" розпочалася евакуація поранених українських військових.
  • За даними розвідки Міністерства оборони Великої Британії, загалом з "Азовсталі" вийшло близько 1 700 українських воїнів. Українських захисників та захисниць вивезли на окуповані території, після чого мають обміняти на російських полонених.

Більше деталей про ситуацію в Маріуполі: дивіться відео