Професор, член експертної ради "Центру громадянських свобод" Михайло Сава пояснив, чому одразу не варто сприймати слова чоловіків, які представились вагнерівцями, за чисту монету.

Дивіться також Зі 100 могли залишити у живих трьох, – вагнерівець зізнався, як вбивали полонених українців

Свідків та їхні показання необхідно перевірити

Азамат Улдаров та Олексій Савічев заявили, що пів року воювали проти України у складі ПВК "Вагнера". Вони стверджують, що обидвоє були ув'язненими та були завербовані Пригожиним.

Михайло Сава зауважив, що інформація, яку надали вагнерівці, є дуже важливою, адже вона містить нові аспекти та інформацію. До прикладу те, що накази про вбивства мирних українців віддавав керівник "Вагнера" Євген Пригожин. Також там є прямі зізнання у скоєнні воєнних злочинів. Проте все одно свідчення окупантів необхідно перевірити. Адже це може бути й елементом внутрішньої боротьби в Росії.

Зараз Офіс Генерального прокурора України розпочав перевірку за фактами, які були надані в цих інтерв'ю, і це дійсно необхідно. Тому що це джерело не є на 100% надійним. Це люди, які можуть бути під впливом. У Росії йде жорстока політична боротьба, в російській еліті все недобре, башти кремля воюють одна з одною. Тому це може бути елементом цієї внутрішньоросійської боротьби,
– пояснив Михайло Сава.

Що відомо про розслідування свідчень вагнерівців

  • Чоловіки, які представились вагнерівцями, на відео зізналися у вбивстві цивільних, зокрема дітей, а також українських військових полонених.
  • Ці Дані вже внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Те, що розповіли окупанти, підпадає під статтю 438 КК України – порушення законів та звичаїв війни.
  • Наразі слідчі перевіряють всі дані та обставини подій, про які розповіли вагнерівці.
  • Зауважимо, що це далеко не перше кримінальне провадження, відкрита проти ПВК "Вагнера" на території України. До розслідувань залучені правоохоронні органи іноземних держав.