У гугл-картах маєток підписаний як "вілла Медведчука". Саме там у 2012 році гостював російський президент Володимир Путін, який є кумом політика.

До теми Палац Медведчука та Марченко: кому дісталась розкішна дача кумів Путіна у Криму

У Медведчука затіяли ремонти

Журналісти видання "Крим. Реалії" навідалися до маєтку у 2021 році. З'ясувалося, що як біля головного входу, так і в інших його частинах поки тривають ремонтні роботи.

З дрона, який підняли над володіннями Медведчука, видно кілька будівель, водні гірки й пляж. На знімках з супутника – басейн, вертолітний майданчик та великий парк.

Територія належала протитуберкульозному санаторію

Раніше на дачі, де Медведчук та Марченко зустрічали Путіна, був протитуберкульозний санаторій імені Баранова. За словами журналістки-розслідувачки Валентини Самар, спочатку його орендував ФК Динамо Київ.

Тоді там планували розмістити оздоровчу базу для футболістів. Проте згодом ця земля та розташована на ній нерухомість перейшли в оренду інвестиційній компанії "Спорт-тур". Врешті, ланцюжок її власників привів до Медведчука.


Медведчук та схема власників "Спорт-туру" / Скриншот з відео

До окупації Криму компанія, пов'язана з Медведчуком, оформила у власність пірс, після чого викупила 1,2 гектара пляжу. Сімеїзька селищна рада продала їй прибережну ділянку – попри те, що це забороняє законодавство.

"Схема полягала в тому, що раніше "Спорт-тур" оформив право власності на 5 хвилерізів. Але на все, що будувалося в морі, був потрібен дозвіл українського Кабміну. А цього не було", – наголосила Самар.

Кримчани обурені

На відео з дрона добре видно контрасти між віллою Медведчука та територією за її межами. Місцеві мешканці обурені, адже політик з обох сторін огородив пляж великим парканом, а їх туди не пускають.

Чому в нас море досі тут закрите? Я з дитинства тут живу. Я міг прийти звідси й до Алупки пішки. Якщо хочеш будуватися, нехай. Але, перепрошую, море нікому не може належати,
– пояснив Олександр Ніколаєв.

"Усі місцеві вже чули про те, що тут дача Медведчука. Ми не можемо про них нічого знати, бо живемо на різних рівнях, розумієте? Ми бачимо, що прилітає й відлітає вертоліт", – додав він.

Санкції проти Медведчука та дружини

  • 19 лютого РНБО запровадила санкції проти Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко, а також їхнього оточення. Указ про це підписав президент.
  • Введені обмеження стосуються, зокрема, блокування фінансових активів, торговельних операцій, а також зупинки економічних та фінансових зобов'язань.
  • Очільник Служби безпеки України Іван Баканов пояснив, що санкції запровадили через розслідування щодо фінансування тероризму.
  • Медведчук назвав санкції проти себе "беспредєлом". Й запевнив, що не виїде з України, а буде й далі вести політичну діяльність – навіть якщо опиниться у СІЗО.
  • 16 березня до Верховного суду надійшов позов від кума Путіна. Він стосується указу Зеленського щодо персональних санкцій проти народного депутата.