Вдень 13 березня представники легіону "Свобода Росії", Російського добровольчого корпусу та "Сибірського батальйону" оприлюднили спільну заяву. Вони звернулись до жителів міста Бєлгород, чиновників Бєлгородської адміністрації та всіх тих, хто їх чув.

Дивіться також Російські добровольці прорвали кордон: що відбувається на території держави-агресорки

Обстріли України мають припинитись

Добровольці наголосили, що російські військові, яких контролює Владімір Путін, завдають масованих ударів по мирних українських містах, виставляючи свої позиції між будинками, школами та держустановами Бєлгорода.

Щодня десятки простих невинних людей (переважно жінок та дітей) гинуть від обстрілів із Бєлгорода. Обстріл України з території Бєлгорода має зупинитися!
– мовиться в заяві.

Військові наголосили, що у зв'язку з цим вони змушені завдати вогневої поразки позиціям, які розміщені в містах Бєлгород і Курськ.

Щоб уникнути жертв серед цивільного населення, ми закликаємо всіх негайно залишити міста,
– зазначили добровольці.

Вони також закликали місцеву владу зберегти життя людей та почати евакуацію.

Мета операції РДК та легіону "Свобода Росії"

  • Бійці легіону "Свобода Росії", Російського добровольчого корпусу та "Сибірського батальйону" 12 березня знову зайшли на територію Росії. Усе найцікавіше – ще попереду, розповів доброволець легіону "Свобода Росії" Олексій Барановський з позивним "Лютик". Він зауважив, що, найімовірніше, російські окупанти зараз будуть пробувати перекидати резерви та здійснювати різні заходи, аби вибити добровольців.
  • За його словами, добровольці готові до будь-якого розвитку подій. Є розроблені плани відповідно до того, як буде розвиватися ситуація. У будь-якому випадку одна з цілей операції – відтягнути деякі резерви росіян, аби вони не потрапили на тимчасово окуповані території України.
  • Як наголосив "Лютик", важливо усвідомлювати, в який момент відбувається рейд об'єднаних сил російських добровольців. Саме цього тижня Кремль намагається організувати так звані "вибори президента Росії". Хоча зрозуміло, що ніякі це не вибори. А просто черговий крок до узурпації.