На це звернули увагу інші члени парламенту. Зокрема, про значки запитав депутат Ігор Моляков. Він зазначив, що вже протягом кількох засідань бачить у залі депутатів, які на грудях носять білі хрести. Про це пише Интерфакс.

Читайте також Речник Путіна розповів про перебіг коронавірусу в нього

Моляков наголосив, що згідно з законом члени парламенту мають носити визначений значок депутата, натомість інші, зокрема, вказав на Андрія Макарова (глава Комітету з питань бюджету – 24 канал), цим порушують дрес-код.

Спікер Держдуми В'ячеслав Володін пояснив, що наскільки йому відомо, це спеціальні пристрої, які "відлякують" коронавірус.

Натомість російський журналіст Андрій Козенко дослідив, що такий "засіб індивідуального захисту", схожий на білі хрести в депутатів РФ, можна придбати на сайті Amazon. І це є звичайний освіжувач повітря. Відзначимо, що наразі товар в онлайн-магазині тимчасово недоступний.

освіжувач повітря Amazon
Освіжувач повітря, нібито схожий на так званий "відлякувач вірусів" / Скриншот з сайту

Під постом журналіста Козенка у Твіттері один з користувачів відзначив, що такі "дезінфікуючі засоби індивідуального захисту" продаються й в російських аптеках. В описі товару вказано, що засіб очищує простір навколо людини, захищає від різних захворювань, зокрема, грипу H1N1, гепатиту, пневмонії та інших "ключових пандемічних вірусів".

коронавірус блокатор Росія
В аптеках Росії також продаються спеціальні "засоби захисту" / Скриншот з сайту

Коронавірус у Дмитра Пєскова

Нагадаємо, що на початку квітня прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков прийшов на нараду з Володимиром Путіним з так званим "блокатором вірусів". Згодом поширилася інформація, що цей пристрій не допомагає, тож речник Путіна від нього відмовився.

12 травня стало відомо, що в Дмитра Пєскова підтвердили коронавірус. Разом з дружиною його госпіталізували до лікарні.

Що відомо про ситуацію з COVID-19 в Росії:

У країні від 3 травня реєструють понад 10 тисяч випадків зараження за добу. Станом на 13 травня коронавірусом в Росії інфікувались 242 271 людина. З них померли – 2 212.