Полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан розповів 24 каналу, що українські захисники полюють на такі кораблі як "Сергій Котов. Він є носієм "Калібрів" та дуже небезпечний для наших сил.

Дивіться також По кораблю щомісяця і навіть більше: як Україна знищує військовий флот Росії

Росіяни зазнають серйозних втрат

Magura V5 – так званий БЕК (безекіпажний катер), який може пройти 800 – 1000 кілометрів в одну сторону.

Приблизно 50 цих катерів заходять на корабель, який є їхньою ціллю, хвилями, з різних азимутів, дотримуючись режиму "вовчої зграї". Завдання виконується, виходячи з розташування знаряддя на кораблі, систем протидії,
– пояснив військовий експерт.

Катери Magura V5 мають гарне управління, тому що оператори цих дронів – спеціалісти найвищого класу. Навіть якщо частина дронів знищується, то ті, що залишаються, – до 3 одиниць – виконують бойове завдання.

Достатня кількість таких катерів на озброєнні України призведе до серйозних втрат росіян. Вже декілька кораблів Чорноморського флоту уражені або знищені Magura V5. Також за участю усіх сил – ГУР, СБУ, Воєнно-морських сил, а також за допомогою роботи берегових ракетних комплексів та авіації, можливо вдасться ліквідувати російський воєнний флот впродовж певного часу,
– впевнений Світан.

Крім того, коли Україна отримає винищувачі F-16 разом з протикорабельними ракетами, вони додадуть бойового навантаження для виконання цього завдання.

Охороняв Кримський міст

Водночас росіянам дуже складно захистити свої кораблі від атак українських дронів. Судна можна забезпечити відповідним захистом, наприклад, приварити на борти "кенгурятники", але тоді це вже буде не корабель.

Основне завдання такого корабля як "Сергій Котов" – несення 8 ракет "Калібр", а також, оскільки він патрульний борт, прикривати якісь об'єкти. "Сергій Котов" виконував завдання – охороняв Кримський міст. Зокрема, від дронів Magura V5, і тому це завдання він виконав,
– наголосив полковник запасу ЗСУ.

Роман Світан наголосив, що одне із завдань українських спецслужб – затоплення усього Чорноморського флоту Росії. Залишилось не так багато російських кораблів: їх було 75 – 80, з них 25 вже відмінусовано. Потрібно ліквідувати решту, і це можна виконати впродовж року.

Ліквідація російського корабля "Сергію Котов"

  • Вночі 5 березня в окупованому Криму після ударів дронами Magura V5 затонув російський корабель "Сергій Котов". Це підтвердив представник ГУР Андрій Юсов, зазначивши, що раніше це судно вже було уражено українськими дронами. Згодом його відновили, проте в результаті все одно знищили.
  • Відомо, що на кораблі міг бути вертоліт Ка-29, який напевно затонув разом судном.
  • Крім того, під час атаки загинула частина екіпажу "Сергія Котова". У ГУР розповіли, що йдеться про 7 окупантів. Також приблизно 27 членів екіпажу зазнали поранень.
  • Водночас в Інституті з вивчення війни зазначають, що втрата "Сергія Котова" викликала нарікання на російське командування з боку військкорів. Зокрема йдеться про те, що корабель був недостатньо оснащений і через став мішенню для українських дронів.