Про це 24 Каналу розповів правозахисник Ескендер Барієв, зауваживши, що у Криму проживають різні категорії населення. Для українців знищення корабля, звісно, стало приємною новиною та потужним сигналом.

До теми Затоплена надія російської ППО: що відомо про знищений російський корабель "Сергій Котов"

Які суспільні настрої панують у Криму

Населення Криму по-різному сприймає цю інформацію. Не треба забувати, що є люди, які не отримують ніяких новин, або ті, хто взагалі не цікавиться тим, що відбувається. Сюди можна віднести російських громадян або колаборантів.

Вони читають тільки пропагандистські ЗМІ, вірять тому, що розповідає окупаційна влада, не хочуть почути ніяких альтернатив. Є й такі, яким абсолютно байдуже на все, тому вони нічим не цікавляться.

Щодо наших громадян, то кожен вдалий удар підіймає їм настрій, тоді з'являється впевненість, що Крим все-таки буде деокупований,
– розповів Ескендер Барієв.

Серед людей тривали дискусії про контрнаступ, адже про це багато говорилося й очікувалося, що він відбудеться у 2023 році. Такі процеси сприймаються досить боляче, але коли українці справді бачать ефективні дії, удари, то починають говорити, що вірять у звільнення Криму та дуже цього чекають.

Як відреагували окупанти

Найперше окупанти намагалися згадати про всі свої "здобутки". Наприклад, говорили, що нібито знищили 38 БпЛА та багато іншої зброї ЗСУ.

Вони говорять, як колись збили український Су-24, вдарили по МіГ-29, який летів до Кривого Рогу – цим всім окупанти намагаються заговорити, "перекрити" всю інформацію, яка пов'язана з ударами по російських кораблях,
– зауважив правозахисник.

Також росіяни хочуть переконати людей нібито взагалі нічого не сталося, для цього вони приховують дані загиблих і поранених. Невигідні їм повідомлення – спростовують.

Що відомо про знищення "Сергія Котова"

  • Корабель вартістю 65 мільйонів доларів вдалося потопити 5 березня. Для цього використали 5 морських дронів Magura V5. Операцію проводило ГУР, а до неї були залучені Військово-морські сили та Міністерство цифрової трансформації. Удар по кораблю завдали в районі Керченської протоки, що в тимчасово окупованому Криму.
  • Одразу після влучання стало відомо про 7 загиблих членів екіпажу. Згодом повідомили, що серед окупантів близько 30 – поранені. Доля командира корабля Дмітрія Калугіна наразі невідома. Він разом з дружиною та сином жив у Севастополі.
  • У ВМС зазначили, що втрата будь-якої подібної одиниці є суттєвою для ворога. Ба більше, екіпаж судна складав приблизно 80 людей. Його головним завданням було патрулювання, зокрема охорона Керченської протоки. Варто зауважити, що це було незаконно, адже корабель перебував у територіальних водах України.