Саме цей літак є носієм гіперзвукової ракети "Кинджал". 24 Канал закликав жителів всіх областей прямувати в укриття, адже це могло вберегти життя і полегшити роботу нашим захисникам неба.

До теми Загроза ракетного обстрілу: у Київській та низці областей України була повітряна тривога

Що відомо про повітряну тривогу

Повітряна тривога пролунала по всіх областях України о 21 годині 46 хвилин. Повітряні сили попереджали, що у небо злетів ворожий винищувач, який може потенційно нести гіперзвукові ракети.

Увага! Вся Україна – ракетна небезпека! Зафіксовано зліт МіГ-31К з аеродрому Саваслейка (Нижньогородська область),
– написали військові.

Оскільки місце розташування цього села перебуває у зоні можливого пуску "Кинджалів", то повітряну тривогу оголосили по всій нашій країні.

Варто зазначити, що російський МіГ-31К є потенційною загрозою для нашої держави через його здатність переносити гіперзвукову ракету типу "Кинджал", що може оминати українські системи ППО.

Крім того, присутність поблизу МіГ-31К винищувачів Су-30СМ, здатних нести крилаті ракети, посилює побоювання щодо можливої ракетної небезпеки, пов'язані з цим літаком.

Міг-31К несе Кинджали
Що відомо про ракети "Кинджал" / Інфографіка 24 Каналу

Зльоти бортів МіГ-31К також можуть здійснюватись для передислокації, тренувальних польотів, випробувань тощо. Через це тривога оголошується по всіх областях нашої держави.

В Україні вже кілька разів за день лунала тривога

  • До цього повітряну тривогу у низці областей України, в тому числі й у Київській, оголошували о 16 годині. Тоді Повітряні сили попереджали про ракетну небезпеку у цих областях.
  • Моніторингові телеграм-канали також писали про ймовірну загрозу балістики. Під час цієї тривоги вибухи пролунали у Сумській області.
  • Згодом стало відомо, що ворог атакував Конотоп у Сумській області. Цього разу ворог атакував виробничу інфраструктуру в місті.