Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора 3 червня.

Дивіться також Як росіяни викрали 46 дітей з окупованого Херсона: журналісти NYT опублікували розслідування

Загарбники знущалися з українських військовополонених

Зранку 3 червня в Офісі Генерального прокурора повідомили про те, що розпочато провадження за фактом жорстокого поводження з українськими військовополоненими на Харківському напрямку.

Там розповіли, що на відео, яке прокурори виявили під час моніторингу соціальних мереж, видно, що військові російської армії завдають українським бійцям тілесних ушкоджень, а також імітують страту шляхом пострілу з автоматичної зброї біля голови одного з військовополонених.

Також на зафіксованих кадрах видно, що загарбники застосовують до українських оборонців психологічний тиск, змушуючи співати гімн СРСР.

В Офісі Генерального прокурора зазначили, що такі дії є порушенням Женевських конвенцій, відповідно до яких військовополонені мають право на гуманне ставлення.

Там додали, що наразі здійснюються заходи, які спрямовані на те, аби встановити потерпілих та військових армії Росії.

Зазначається, що за процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Лубінець відреагував на відео знущань з українських військовополонених на Харківському напрямку: що відомо

  • В неділю, 2 червня, на відео відреагував омбудсмен Лубінець. Він наголосив, що, за попередньою інформацією, цей воєнний злочин відбувся на Харківському напрямку, де нині росіяни намагаються вести наступальні дії.
  • Омбудсмен зазначив, що на кадрах зафіксовані побиття, приниження, погрози та імітація розстрілу. "На жаль, таке поводження з українськими військовополоненими – не виняток з правил, а звична тактика для окупантів", – підкреслив він.
  • Лубінець вкотре нагадав про порушення країною-агресоркою міжнародного права. Він також закликав світ відреагувати на воєнний злочин Росії й притягнути винних до відповідальності.