Західні журналісти поспілкувалися з українським військовим, який є командиром батареї ППО Patriot. Він попросив називати себе просто Володимиром через чутливість операцій його підрозділу.

Читайте також Чи достатньо у ППО Києва боєприпасів для відбиття атак: Ігнат пояснив слова Наєва

Що розповів український захисник

Володимир згадав російську атаку 11 грудня. Тоді близько 4 ранку радар зафіксував якусь аномалію. Пізніше з'ясувалося, що це росіяни запустили балістику у бік Києва, яка дуже швидко рухалася. У той час мільйони мирних жителів та гостей Києва спали.

Співрозмовник зауважив, що ракетні бої в Україні розгортаються за лічені хвилини. Того раннього ранку не було часу навіть для оголошення повітряної тривоги у Києві. Команда Володимира відстежувала залп ворожих ракет з мобільного диспетчерського пункту під столицею, коли алгоритми ЗРК Patriot обчислювали швидкість, висоту та намічений курс російської балістики. Після цього ракети-перехоплювачі збивали одну ракету противника за одною.

Враховуючи те, що Patriot – одна з небагатьох систем, яка може ефективно збивати балістичні ракети, а балістичні ракети спричиняють найбільше втрат, я думаю, що кількість врятованих життів під час війни йде на тисячі,
– сказав він.

У матеріалі зауважується, що та ніч виявилася успішною для захисників українського неба.

Чому не можна припиняти постачання ракет ППО

Як пише видання, офіційні представники Білого дому попередили, що США скоро не зможуть утримувати українські батареї Patriot з ракетами-перехоплювачами. Їхня вартість оцінюється приблизно у 2 – 4 мільйонів доларів за одну одиницю.

Володимир згадав, що під час збиття першої російської балістичної ракети 4 травня всі дуже здивувалися. Після цього зросла довіра до ЗРК Patriot.

Нам вдалося створити щит над державою завдяки нашим іноземним партнерам. Але якщо наші іноземні партнери відвернуться від нас, ми повернемося до початку війни, коли люди просто не виходили зі своїх укриттів, а росіяни намагалися перетворити наші міста на суцільні руїни,
– пояснив співрозмовник.

За його словами, Patriot постійно переміщують. Це робиться для того, щоб росіяни не дізналися місце перебування ЗРК.

Що кажуть експерти про ЗРК Patriot

  • Нещодавно полковник запасу ЗСУ Роман Світан у розмові з 24 Каналом пояснив принцип роботи Patriot. Цей ЗРК вміє знищувати російські ракети на низхідній траєкторії, фіксуючи ворожу ціль раніше та очікуючи, коли вона почне опускатися.
  • Не так давно військовий експерт Сергій Грабський назвав причини, через які Україна отримує дозовану кількість ЗРК Patriot від партнерів. Він зазначив, що зараз неможливо дати нашій державі багато цих систем ППО.