Зеленський зазначив, що роль українського військового флоту для обороноздатності нашої держави неможливо переоцінити. Фрагменти виступу глави держави у день ВМС наводить Офіс Президента.

До теми День ВМС: Зеленський привітав моряків та пообіцяв їм 70 квартир

Зеленський про безпеку у Чорному морі

Володимир Зеленський зазначив, що роль українського військового флоту для обороноздатності нашої держави неможливо переоцінити. Відповідно, Україна не дозволить знищити систему чорноморської безпеки, і регулярне нарощування мощі Військово-морських сил є державною метою.

Екіпажі корабельно-катерного складу та морської авіації, підрозділи морського напряму – ми нікому ніколи не дозволимо зруйнувати систему Чорноморської безпеки. І наша державна мета – системно нарощувати вашу міць,
– пообіцяв Зеленський.

За його словами, Україна має бути морською державою не у спогадах минулого, а в реальному сьогоденні та найближчому майбутньому.

Я зроблю все, щоб український флот був взірцем потужності, сучасності та став справжньою гордістю України. Щоб ми були морською державою не в далеких спогадах минулого, а в реальному сьогоденні та найближчому майбутньому,
– наголосив президент.


Зеленський анонсував, що ВМС нарощуватиме свою міць / Фото Офісу президента

Про оснащення ракетною зброєю

Українські Військово-Морські сили будут повністю оснащені ракетною зброєю, яка є головним фактором стримування.

Новому командувачу Військово-Морських сил, контр-адміралу Олексію Неїжпапі вже поставили завдання забезпечувати бойову готовність військового флоту та оснащення ВМС ракетною зброєю.

Президент повідомив, що наразі триває активна розбудова військово-морських баз та навчальних закладів, облаштування місць постійної дислокації бойових частин ВМС, розвиток об’єктів національного флоту, відновлення, модернізація та надходження нового озброєння та військової техніки.

Надважливими є державні випробовування українського ракетного комплексу "Нептун". Його прийняття на озброєння зробить нас ще сильнішим гравцем у акваторії Чорного й Азовського морів,
– анонсував Зеленський.

Також у наших найближчих планах – отримання катерів "Айленд" і "Марк VI" в межах військової допомоги з боку Сполучених Штатів Америки.

Виступ Володимира Зеленського в Одесі: дивіться відео

Візит Зеленського в Одесу: коротко

  • До Одеси президент із офіційним візитом на два дні приїхав 4 липня.
  • Зеленський побував на місці затонулого танкера Delfi. Президент обурився повільними темпами ліквідації наслідків аварії танкера і висловив претензії мерові Одеси Геннадію Труханову.
  • Окрім того, побував на відкритті стадіону в школі у місті Южне.
  • У День ВМС України Зеленський привітав моряків і вручив державні нагороди. Президент виступав перед військовими моряками біля буксира "Яни Капу", який разом з іншими двома військовими кораблями 25 листопада 2018 р. російські силовики обстріляли і захопили у районі Керченської протоки.
  • Почесні ордени "Золота зірка" з рук Зеленського отримали і родичі загиблих у пожежі в одеському коледжі. Рятувальник Сергій Шатохін і викладачка Ганна Бортюк стали Героями України.