Знищення штабу армії це величезний удар по керованості військами ворога. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Олег Жданов.

Дивіться також "День Д" чи операція "Кобра": три неочевидні думки про те, від чого залежатиме наступ України

Компенсувати такі втрати буде дуже важко

Як відомо, на Бердянському напрямку наші Збройні Сили продовжують наступ та мають певний успіх. ЗСУ завдали удару по штабу 35-ї загальновійськової армії, в результаті якого загинув начальник штабу армії генерал-майор Сергій Горячев.

Також з'ясовується доля командувача цієї армії. Загалом внаслідок удару ліквідовано понад 20 вищих військових чинів російської армії.

Олег Жданов про ситуацію на Запорізькому напрямку: дивитись відео

"Штабний офіцер відрізняється від армійського. Така робота передбачає більше інтелектуальної праці, уміння аналізувати ситуацію та робити правильні висновки. Тому, замінити такі втрати буде дуже важко", – розповів Жданов.

За словами військового експерта, щонайменше на певний період часу 35-та російська армія залишилась без керівництва. Тимчасовий штаб у такому випадку стає лише транзитом між командами зверху та простими солдатами – ніхто не аналізує інформацію та не зіставляє з реальними можливостями.

Жданов також додав, що на Бердянському напрямку зараз активізувались бойові дії. Фронт тепер проходить по лінії сіл Новодарівка, Рівнопілля, Макарівка, Урожайне та Новодонецьке.

Що відомо про успіхи ЗСУ на Запоріжжі

  • Речник Генерального штабу ЗСУ України Андрій Ковальов заявив, що українські захисники успішно атакують на Бердянському напрямку та визволили близько 3 квадратних кілометрів земель.
  • У Запорізькій районній раді кажуть, що внаслідок наступальних дій ЗСУ у місті Бердянськ, яке тимчасово окуповане ворогом, заповнений морг тілами російських окупантів.
  • Росіяни намагаються протидіяти успіхам ЗСУ та перекинули на аеродром Бердянська 20 гелікоптерів з початком нашого наступу.