Про це повідомляє телеграм-канал "Досье шпиона". Там оприлюднили відповідні фотографії та відео, передає 24 Канал.

Дивіться також Росіяни хотіли штурмувати острів Нестрига, але несподівано розлетілися: відео 18+

ЗСУ вдарили по російському комплексу

Так, згідно з оприлюдненою інформацією, 22 травня, близько 12:50 українськими силами було завдано ракетного удару по позиції російського комплексу С-400 в районі аеродрому Моспине, який розташований у Донецькій області.

За інформацією джерела, удар по розгорнутому комплексу було завдано з використанням 5 оперативно-тактичних балістичних ракет ATACMS, які наша держава отримала від Сполучених Штатів у рамках військової допомоги.

Зазначається також, що в результаті удару було:

  • знищено 2 ПУ ЗРК С-300/400;
  • пошкоджено 1 ПУ ЗРК С-300/400;
  • знищено РЛС 96Л6Е;
  • знищено пункт управління ЗРК С-300/400.

Українські бійці уразили ворожий комплекс на Донеччині: дивіться відео

"Мілітарниий" пише, що на оприлюднених кадрах можна достовірно ідентифікувати знищеними принаймні одну пускову установку, імовірно, комплекс технічного забезпечення 30Ц6Е та одну всевисотну радіолокаційну станцію 96Л6Е. Остання знищена вперше за час війни.

У разі ураження РЛС та командного пункту можна говорити про фактичну нейтралізацію усієї зенітної батареї, адже без них робота неможлива. Сам комплекс був розгорнутий поблизу аеродрому "Моспине", що приблизно за 50 кілометрів від лінії бойового зіткнення.

Зазначається, що сам аеродром мав відносно коротку ґрунтову смугу. Імовірно, він міг використовуватись окупантами як аеродром підскоку ударних гелікоптерів. Відомо також, що про втрати серед особового складу внаслідок удару не повідомляється.

Нещодавно С-400 знищили у Криму

  • Уночі 15 травня на військовому аеродромі Бельбек у Севастополі було уражено техніку окупантів. У суботу, 18 травня, британська розвідка проаналізувала цей удар.
  • У звіті Міністерства оборони Великої Британії повідомляється, що атака на аеродром Бельбек у Криму, здійснена у ніч на 15 травня, стала четвертим випадком за останній місяць, коли російська ППО в Криму зазнала втрат.
  • Тоді були уражені елементи російської ракетної батареї С-400 "Тріумф", зокрема радар 92N6 і пускові установки. Крім того, під час атаки знищено принаймні два російські літаки МіГ-31.