Глава МВС Денис Монастирський розповів, що нема потреби, аби оповіщати когось на блокпостах та роздавати там повістки. Міністр сказав це в ефірі телемарафону, передає 24 канал.

До речі Які категорії та облікові спеціальності зараз найбільше потрібні на фронті

Спілкуючись з нашими ЗСУ я розумію, що вони сьогодні мають можливість уже відбирати найкращих з бажаючих,
– сказав міністр.

Монастирський додав, що є велика кількість добровольців, які приходять до відповідних пунктів комплектування для того, щоб їх мобілізували до лав Збройних сил України.

Крім того, чиновник зауважив, що в Україні суттєво зменшилась кількість порушників комендантської години. Втім, на блок-постах продовжують вилучати з незаконного обігу зброю та затримувати підозрюваних у колабораціонізмі.

Чи потрібна в Україні додаткова мобілізація

Міністр оборони Олексій Резніков розповів, що наразі додаткової мобілізації в Україні не треба. Хоча є певні організаційні питання, які перебувають на особистому контролі Верховного Головнокомандувача ЗСУ.

Резніков також підтверджував, що кількість особового складу у секторі оборони є достатньою. Він пояснив, що людей у ЗСУ вистачає, але потрібна зброя. Мовиться про артилерію, снаряди до неї, броньовані машини, танки та літаки.

Кого мобілізують найперше

  • Начальник управління персоналу Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач розповів, що почерговість мобілізації визначають відповідно до потреб для доукомплектування військових частин. Наразі призивають усі категорії і військові спеціальності.
  • Втім, найперше беруть особовий склад, який вже мав досвід проходження військової служби. Цих військових можуть направляти безпосередньо до бойових військових частин.
  • Тим часом військовозобов'язаних, які не служили, можуть призвати тільки до навчальних військових частин або до вищих навчальних військових закладів для перепідготовки.