Втрата будь-якої системи протиповітряної оборони для росіян є доволі відчутною. Про це 24 Каналу розповів військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп, пояснивши, що це відкриває нові можливості для ЗСУ.

Читайте також Росіяни тиснуть на Роботине та просуваються в Часовому Яру: як змінилася лінія фронту за тиждень

Чи відчутною буде втрата "Панцирів"

У Силах оборони Півдня повідомили, що українські військові знищили дві системи "Панцир" на південному напрямку. Також "відмінусувати" командний пункт та пункт управління дронами.

"Панцир" – це зенітно-ракетний артилерійський комплекс короткого радіуса дії. Його дальність близько 20 кілометрів. Це засіб, який обороняє потенційній цілі зблизька, а також часто прикриває ЗРК дальнього радіуса дії, ті ж С-300 та С-400,
– пояснив Давид Шарп.

Цікаво, що навіть всередині Росії щодо "Панциря" є багато розбіжностей. Багато хто вважає його не найвдалішим комплексом. Наприклад, ЗРК "Тор" вважають якіснішим, аніж "Панцир".

"Хай там як, це нова машина. Їх не можна штампувати у великих кількостях, тому кожна втрата завжди відчутна. На міжнародному ринку такі машини продавалися за ціною близько 15 мільйонів доларів, тобто дуже недешево. При чому я геть не впевнений, що собівартість російського міноборони саме така", – зауважив військовий оглядач.

Зрештою, будь-який знищений засіб ППО – це маленька (або й не дуже) прогалина у російській обороні. Якщо нею скористуватися, можна завдати ефективних ударів як дронами, так і ракетами, адже "Панцирі" полюють і на них.

"ППО – це завжди важлива ціль, тому знищення цих систем відкриває додаткові можливості", – додав Шарп.

Знищення російської техніки: останні випадки

  • Днями Сили оборони вразили російський зенітний ракетний комплекс С-300/400 у Бєлгородській області. Найімовірніше, удару завдали із РСЗВ HIMARS незадовго після того, як у Сполучених Штатах дозволили обмежені удари по території Росії.
  • Крім того, вдень 3 червня під прицільні удари ЗСУ потрапила ціла колона техніки у Курській області. Колона з 18 одиниць вантажного транспорту рухалася неподалік від кордону із Сумщиною. Завдяки ударам дронів вдалося знищити аж 12 одиниць військової техніки ворога.
  • А ось вже на самій Сумщині прикордонники вдарили FPV-дронами по комплексах дальнього візуального спостереження "Муром-П". Завдяки точній атаці знищити вдалося одразу два комплекси.