Мєдвєдєв виступав в Пекіні як лідер російської партії "Єдина Росія", яка є союзницькою щодо комуністичної партії Китаю. Про це 24 каналу розповів президент громадської організації "Ліберально-демократична ліга України" Артур Харитонов.

Зверніть увагу Путін відправив Мєдвєдєва в Китай, щоб помститися Сі Цзіньпіну, – Гудков

На його думку, це підозріла зустріч і вона має викликати у нас занепокоєння. Тому що Мєдведєв нічого з себе не представляє, але це другий посланець після Ніколая Патрушева (директора ФСБ Росії – 24 канал), який відвідав Китай на вищому рівні і проводив там якісь перемовини.

Необхідно розуміти, що уряд Китаю і Компартія визнають "Єдину Росію" як свою сателітку, як Компартію Радянського Союзу. В російській Держдумі представлена ще й Комуністична партія Росії й вона також є партнером Компартії Китаю,
– пояснив експерт.

За його словами, для китайської Компартії "Єдина Росія" – це суперсила, вони її люблять.

Які наслідки зустрічі Дмітрія Мєдвєдєва і Сі Цзіньпіна: дивіться відео

"Звірили годинники"

Він зазначив, що, звісно мовилось на цій зустрічі не про партбудівництво. Були якісь домовленості. Досить підозріло виглядає те, що відразу після візиту до Китаю у Мєдведєва з'явилась нова посада. Він став першим заступником голови Військово-промислової комісії Росії.

Не зрозуміло, чому це збіглося, чому йому дали цю посаду одразу після зустрічі з Сі. Перепрошую, але наш Президент не може навіть подзвонити Сі Цзіньпіну, бо той відмовляється з ним говорити – у нього немає часу,
– підкреслив Харитонов.

Він звернув увагу на те, що зараз у Цзіньпіна є вдосталь часу, щоб зустрітися з Мєдведєвим і проводити з ним якісь перемовини, як вони сказали "звіряти годинники".

Що має відбутися

На думку Артура Харитонова, невідомо що можна очікувати від цієї зустрічі. Але ми знаємо два моменти:

  • Цзіньпін і Путін планують зробити велику телефонну розмову ще до кінця цього року. Поки що невідомо, коли вона відбудеться;
  • з китайських джерел є інформація, що Сі планує відвідати Москву на початку березня 2023 року.

Стосунки Китаю та Росії: що відомо

  • Нещодавно міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що Пекін планує поглибити зв'язки з Москвою у 2023 році. Також там називають війну проти України "кризою". Але насправді, за словами політтехнолога Михайла Шейтельмана, Китай цікавить саме економічне співробітництво з Росією.
  • Раніше глава Росії відправив замість себе до Китаю свого посіпаку – Дмітрія Мєдвєдєва. Проте тепер з'явилася інформація, що Кремль готує переговори Путіна та Сі Цзіньпіна. Політолог Микола Давидюк вважає, що якщо зустріч і відбудеться, то на невигідних для Росії умовах.
  • Росія мріє заручитися підтримкою Китаю у війні проти України. Але, на думку російського правозахисника та опозиційного політика Марка Фейгіна, у Сі Цзіньпіна немає причин підтримувати Росію, він лиш хоче тримати в напрузі США.