Про це 24 каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман. За його словами, в Китаї чітко заявляли, що йдеться про економічне співробітництво з Росією. У цьому сенсі їм цікава вигода як з Україною, так і з Москвою.
До теми Війна в Україні поставила нас у дуже складне становище, – посол Китаю в Євросоюзі
Утім, Китай чітко відмовився хоча б мінімальним чином допомагати Росії у військовій сфері. Там співпраці немає.
Китай однозначно відмовився хоча б якимось мінімальним чином співпрацювати з Росією у військовій сфері. Вони не постачають навіть ті чіпи, які дійсно мають. А вони б згодилися Росії для виробництва високоточної зброї,
– зазначив Шейтельман.
Якби Росія отримала доступ до чіпів та іншого обладнання, то змогла б наростити виробництво ракет. Натомість Китай цього не робитиме. Там навіть законодавчо заборонили постачання певних видів чіпів, які можуть бути подвійного призначення.
Що Китай хоче зробити з Росією – думка Шейтельмана: дивіться відео
Китай буде проводити колонізацію Росії, але більш-менш легально
Шейтельман підкреслив, що Україна очікує завершити війну принаймні в найближчий рік. А Китай розглядає довгострокові проєкти в Росії, які можуть тривати роками, на кшталт побудови порту чи залізниці.
Китай розглядає те, як він проводитиме колонізації Росії. Насамперед Сибіру та Далекого Сходу. Це відбуватиметься в повоєнній Росії, ослабленій санкціями, яка не матиме змоги збувати нафту й газ. У тій Росії, якій Захід не дасть грошей на інвестиції,
– вважає Шейтельман.
Китай претендує на ці проєкти. Він не буде політично захоплювати та приєднувати Росію. Вони просто вкладуть гроші в певні перспективні проєкти та будуть користуватися ними практично безплатно.
У Китаї пояснили, чому у них "нейтральна" позиція щодо війни в Україні
- Міністра закордонних справ Китаю Ван Ї спробував виправдати позицію Китаю щодо війни в Україні. Однак вони там називають її "кризою".
- В Пекіні наголосили, що нібито завжди відстоюють фундаментальні принципи об'єктивності та неупередженості. Вони не хочуть надавати комусь перевагу та "підливати олію у вогонь".
- Попри це, там заявили, що поглиблюватимуть "стратегічну взаємну довіру та взаємовигідну співпрацю з Росією".