Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман. За його словами, цю зустріч вони проводять на противагу Мюнхенській безпековій конференції, хоч це й має жалюгідний вигляд.
До теми У Лукашенка нова посада – особистий поштар Путіна
Чого очікувати від зустрічі Лукашенка та Путіна
Як наголосив Шейтельман, Лукашенко ще напередодні зустрічі окреслив свою позицію щодо війни в Україні. Він підкреслив, що білоруська армія вступить у війну лише в одному випадку – якщо ЗСУ увійдуть на територію Білорусі.
Дуже чітко сформулював. Не просто сказав, що це станеться в разі обстрілу. Ні, критерій конкретний – вхід української армії на територію Білорусі. Тобто, якщо ми обстріляємо, то все нормально. Можемо знищувати росіян на території Білорусі,
– припустив Шейтельман.
Найімовірніше, уся зустріч Путіна та Лукашенко зведеться до того, що останній проситиме грошей. В Білорусі великі проблеми з грошима, а в Росії почався дефіцит бюджету. І коштів на Білорусь не вистачає.
Навіщо Путін знову покликав до себе Лукашенка – пояснив Шейтельман: дивіться відео
Крім того, на початку зустрічі сталася досить цікава публічна розмова між обома диктаторами. Путін подякував, що Лукашенко погодився приїхати. А той відповів: "А як я міг не погодитися". Як вважає Шейтельман, білоруський диктатор спеціально так відповів.
Він прямо показав, що перебуває в підпорядкуванні Путіна. Це для майбутніх розборок. Лукашенко розуміє – якщо Путін втратить владу внаслідок поразки, то він не хоче втрачати владу. Почне розповідати, що завжди був на боці України, але його тримали в заручниках. Вбили главу МЗС, а йому погрожували,
– зазначив Шейтельман.
Які результати зустрічі Путіна та Лукашенка
- Російський та білоруський диктатори зустрілися в п'ятницю, 17 лютого. Вони почали розповідати, що усі домовленості у сфері безпеки та оборони у 2022 році нібито вдалося виконати на 100%.
- Крім того, Лукашенко хоче налагодити з Росією зв'язки у авіабудуванні. Він запропонував виготовляти в Білорусі штурмовики Су-25.
- Також вони розповіли, що нібито союзні програми Росії та Білорусі виконані майже на 80%.